You are here
Home > MOTORBIKE > Motul, Dünya Superbike Şampiyonasının Yeni İsim Sponsoru Oldu

Motul, Dünya Superbike Şampiyonasının Yeni İsim Sponsoru Oldu

motul-superbike-01Yüksek performanslı motor yağları ve endüstriyel yağlayıcılar üreten Fransız şirket, Motul, motor sporlarında köklü bir geçmişe sahiptir. FIM ve Dorna Grubu’nun önemli bir ortağı olmakla birlikte Şampiyonanın İsim Sponsoru olarak 2016 yılında Dünya Superbike Şampiyonasında ilk kez sahneye çıkacak.

Motul SBK Tecrübesinin özünü benimsemiş olup yakınlık ve erişilebilirlik gibi anahtar kelimelerle birlikte misafirlerine en yakın motosiklet yarışı tecrübesini sunacak.

Önümüzdeki sezondan itibaren yeni “WSBK by Motul” ürününün yanı sıra tüm yeni uyarlamalarda seriler şampiyonaya özel ortak bir logoya da sahip olacak. Bu logo önümüzdeki sezonun ilk çeyreğinde lanse edilecek olup en çok talepte bulunan müşterileri hedeflemektedir.

Aynı zamanda Dünya Superbike Şampiyonasında yarışan takımlar için yarışlarda kullanılan yağlar ve yağlayıcılar mevcut olacak ve yarış bilgisi ve becerilerinin mükemmel birleşimi nihai kullanıcıya sunulacaktır.

Motul ürünleri, sponsorluğu hayranların, takımların ve Motul’un misafirlerinin dahil olduğu bir ortaklığa dönüştürerek, yarışlara katılan tüm Superbike hayranları için padokta sergilenecektir.

motul-superbike-02Motul Motorsport Müdürü Romain Grabowski: “Dünya genelinde desteklediğimiz motosiklet disiplinleri listesine Dünya Superbike Şampiyonasını da eklediğimiz için gerçekten mutluyuz. FIM EWC’de olduğu gibi Superbike Şampiyonasında yarışan takımlar, yarışlar için özel olarak üretilen ve önemli üreticilerin deneysel ürünleri MotoGP’de kullanmasından elde edilen bilgilerle beslenen Motul Fabrika Hattı serisini kullanabilecektir. 360° ortaklık kapsamında şampiyona hayranları için özel olarak üretilecek Motul WSBK ürünü piyasaya sürülecektir. Ayrıca 2016’dan itibaren sezonun 15 yarışının her birinde müşterilerimize eşsiz bir tecrübe sunmamızı sağlayacak yeni “Motul Superbike Tecrübesi” konseptine de sahibiz. 2016 sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz!” dedi.

Dünya Superbike Şampiyonasının Reklam ve Pazarlama Direktörü Marc Saurina: “Motor sporları tarihinde Dünya Superbike Şampiyonasının köklü değerlerine eşlik eden böylesine önemli bir markayı görmek büyük bir mutluluk kaynağı. Ürün bazlı motosiklet kullanımının çekirdeğine yakınlık sağlayarak marka tecrübesi konseptimizi geliştirmek için Motul mükemmel bir ortak” dedi.

MOTUL HAKKINDA

Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının (iki tekerli araçlar, otomobiller ve diğer taşıtlar) ve MotulTech faaliyetleri ile endüstri yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış birinci sınıf bir Fransız şirketidir.

Motul ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak bilinmektedir. Daha 1971 yılında, Motul otomotiv motorları için %100 sentetik yağ olan 300V yağının formülasyonuna öncülük eden ilk yağ üreticisiydi. Bu yağ Esterler teknolojisini kullanıyordu ve havacılık endüstrisinden geliştirilmişti.

Yıllar boyunca Motul pek çok yarış ekibi ve imalatçının resmi tedarikçisi olarak deneyim kazandı ve hala da motor sporlarındaki teknolojik gelişmenin daha da ileriye taşınması için onlara katkıda bulunmaktadır.

Motul bu ekipleri, 24 Saatlik Le Mans (arabalar ve motosikletler), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Süper GT, Drift, Pikes Peak, Japon Süper Formula Şampiyonası, Blancpain Dayanıklılık Serisi, Dakar, Tour Auto, Le Mans Klasik, MotoGP, Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası, Dünya MX, FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası, IOM TT, MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators Dünya Şampiyonası, Roof of Afrika ve daha pek çok uluslararası yarışmada desteklemektedir.

Top