You are here
Home > MOTORSPORT > FIA ETCC´de Sezon Sicilya´da Noktalandı

FIA ETCC´de Sezon Sicilya´da Noktalandı

galip atar01Borusan Otomotiv Motorsport pilotları Aytaç Biter ve İbrahim Okyay ile Ülkü Motorsport pilotları Ümit Ülkü ve Galip Atar, Avrupa Binek Otomobiller Kupası (ETCC) final yarışı için Sicilya’nın Pergusa Pisti’ndeydi. 10-11 Ekim tarihinde gerçekleşen yarışında start alan sporcularımız, başarılı sonuçlarla ülkemize döndü.

Borusan Otomotiv Motorsport, Aytaç Biter pilotajındaki BMW 320TC ile TC2T grubunda podyumun üçüncü basamağına çıkarken, TC2 grubunda yarışan takım arkadaşı İbrahim Okyay da kategorisinde 3’üncülük kupasına uzandı.

Ülkü Motorsport pilotlarından Ümit Ülkü TCT2 grubunda haftasonu koşulan her iki yarışı da dördüncü sırada tamamlarken, takım arkadaşı Galip Atar ise Sicilya’dan iki beşincilikle döndü.

2015 Avrupa Binek Otomobiller Kupası’nda mücadele eden sporcularımızdan Aytaç Biter 100 puanla sezonu ikinci sırada tamamlarken, ilk yurt dışı tecrübesinde Ümit Ülkü 90 puanla üçüncü ve Galip Atar da 78 puanla dördüncü olarak kupayı tamamlamış oldular. 

Ülkemizi TC2 kategorisinde temsil eden İbrahim Okyay da, 86 puanla sezonu üçüncü olarak noktalarken, Türkiye 4 sporcusu ile yer aldığı Ülkeler Kupası’nı 196 puanla 11 ülke arasında dördüncü sırada tamamladı.

 

Top