You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > TOSFED Başkan Adayı Ümit Ülkü

TOSFED Başkan Adayı Ümit Ülkü

umit ulke tosfed baskan adayi 01BİZ YARIŞA DEĞİL HİZMETE ADAYIZ… ÜMİT ÜLKÜ TOSFED BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE PROJELERİYLE İDDİALI GİRİYOR…

KULÜPLERIN YARDIM ETTIGI DEĞİL KULÜPLERE YARDIM EDEN BIR FEDERASYON ANLAYIŞI İLE YOLA ÇIKIYORUZ…

DEVLET DESTEĞİ

Sporcu olmadan kulüpler, kulüpler olmadan da federasyon olmaz. Bunun için Türkiye Otomobil Sporlarının kangren haline gelmiş sorunlarına çözüm getirmek için yola çıktık. Kulüplerin yardım ettiği değil, kulüplere yardım eden bir federasyon anlayışını benimsiyoruz. Devlet kurumları ile federasyon arasındaki ilişkileri geliştirmek ve otomobil sporlarının hak ettiği devlet bütçesinden en etkin şekilde istifade etmesini sağlayacağız.

KULÜPLERE ORGANİZASYON DESTEĞİ

Bugüne kadar alınan ‘’yarış aidatının’’ kaldırılması ve 2016 yılından itibaren kulüplerimize destek olma adına yarış başına bu ücretin beş katını kulüplere organizasyon desteği olarak ödeyeceğiz.

umit ulku tosfed2GÖREVLI ALACAKLARINI ÖDÜYORUZ

Yarışlarda görev almış gözetmen ve üst düzey görevlilerin geçmişe dönük alacaklarını ödeyeceğiz.

LİSANSLI SPORCULARIMIZA DESTEK

Federasyon olarak, kulüplerin lisanslı sporcu sayılarını arttırmak için, kulüp sporcularının lisans ücretlerinin %50’ni destek için kulübe geri ödeyeceğiz.2015 yılında ödenmemiş olan kulüplerin lisans alacakları da bu usul ile ödenecektir.

LOJİSTİK DESTEK SAGLIYORUZ

Tosfed Ralli Kupası, Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Türkiye Rallikros Şampiyonası ve Türkiye Off-Road Şampiyonalarında federasyon olarak lojistik destek sağlayacağız ve Türkiye Rallikross Şampiyonasını ulusal çapta gerçekleştireceğiz.

umit ulke tosfed baskan adayi 02YENI YETENEKLERİ KEŞFEDİYORUZ

Federasyon tarafından açılacak Karting, Pist ve Ralli branşlarındaki pilot seçmelerinde başarılı olan sporcuları keşfedip Avrupa ve Dünya arenasında ülkemizi başarıyla temsil etmeleri için destek olacağız.

TRAFIK EĞİTİMLERİ KULÜPLERDEN

Motor sporlarını sevdirmenin küçük yaslarda başladığını biliyoruz. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılacak olan protokolle ilköğretim çağındaki gençlerimize trafik dersleri federasyonumuz bünyesindeki kulüpler tarafından verilecektir.

Böylece kulüplerimizi sosyal sorumluluk projesine dâhil etmiş olacağız. Aynı zamanda ülke çapında otomobil sporlarına karsı oluşan algıyı da olumlu yönde değiştireceğiz.

umit ulku tosfedGÜMRÜK SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı arasında ön çalışmalarını başlattığımız protokol ile araçların gümrük sorunlarının çözüme kavuşturulmasını sağlıyoruz.

DEMİRBAŞ YARDIMI

Federasyonun demirbaş malzemelerinin eksik ve kullanılmaz halde olması sebebiyle yarışlar yapılamaz hale gelmektedir. İlgili devlet kurumlarıyla yaptığımız görüşmeler sonucunda bu malzemelerin eksiksiz temini sağlanacaktır.

OFF-ROAD’A ULUSLARARASI STANDART

Ülkemizdeki Off-Road sporunun uluslararası bir standarta kavuşmasının gerekliliğine yürekten inanıyoruz.

Özellikle Off-Road’un gelişmesi için tesis, lojistik destek, araçların gümrük sorunları ve ekipman eksikliğinin giderilmesini sağlayacağız. Hakem ve gözetmenlerin yasadıkları problemlerin çözüme kavuşturulması, kurallar kitabının yeniden düzenlenmesi ve bürokratik işlemlerin is akış sürecinin en aza indirilmesi hususunda gerekli çalışmaları başlatacağız.

GÖREVLİ EGITIMLERİ

Üst düzey görevliler için Şubat ayı içerisinde uygun bir hafta sonu belirlenip eğitim ve çalıştay düzenlenecek. Özellikle Off-Road’un gelişmesi için tesis, lojistik destek, araçların gümrük sorunları ve ekipman eksikliğinin giderilmesini sağlayacağız. Hakem ve gözetmenlerin yasadıkları problemlerin çözüme kavuşturulması, kurallar kitabının yeniden düzenlenmesi ve bürokratik işlemlerin is akış sürecinin en aza indirilmesi hususunda gerekli çalışmaları başlatacağız. Ülkemizdeki Off-Road sporunun uluslararası bir standarta kavuşmasının gerekliliğine yürekten inanıyoruz.

İllerde bulunan mevcut gözetmen kurullar ile yeni eğitimler planlanacak ve sezonun ilk yarısından önce bu eğitimler tamamlanmış olacak.

FEDERASYON YARIŞ DÜZENLEMEYECEK DÜZENLENEN YARIŞLARA DENETÇİ OLACAK.

TPS-Maxi-Umit_UlkuSporla yaşayan bir gençlik hayalimiz var …

Bir yaşam tarzı olarak gördüğümüz otomobil sporlarının özellikle gençlerimizin ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmesinde önemli bir yapı taşı olduğunun bilincindeyiz. Sporla yaşayan bir gençlik hayalimiz var ve bu hayalimizi gerçekleştirebilmek için yola çıkıyoruz. Biliyoruz ki ağaç yaşken eğilir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir genç nesil yetiştirmenin sorumluluğu bu kutlu yürüyüşte en büyük motivasyon kaynağımız.

Hazırladığımız yeni projelerimizle otomobil sporları alanında genç sporcular yetiştirip ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek yetenekleri keşfetmek en büyük hayalimiz. Bunun için başta kamu kurum ve kuruluşları ile diğer sivil toplum kuruluşlarının tam desteğini alarak yola çıkıyoruz. Hayata geçirmeyi hedeflediğimiz projelerimiz ile umuyoruz ki, özelde Türkiye otomobil sporları, genelde ise birçok spor dalında önemli ve büyük adımlar atmak mümkün olacaktır…

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun, kulüplerimizin sorunlarına çözüm üreten bir anlayışla yeniden şekillenmesi artık zaruri hale gelmiştir. Otomobil sporlarına birçok alanda ve branşta gönül ve emek vermiş biri olarak bu alandaki sorunlara çözüm getirme hususunda kararlıyız. Biliyoruz ki, güçlü bir federasyon, güçlü bir ekonomi ve ortak akla dayalı bir yönetim anlayışıyla ancak mümkün olabilir. Bu bağlamda, TOSFED çatısı altında bir araya gelmiş her bir kulüp bizler için aynı değerdedir…

Sizin oylarınız bizler için bir emanet. Bu emanetin bizlere yüklediği görev bilinci ile hareket edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. TOSFED çatısı altında otomobil sporlarını hak ettiği yere getireceğimize söz veriyoruz. Bu vesile ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu başkanlık seçim maratonunda yola çıkmış tüm adaylara başarılar diliyorum…

TOSFED Başkan Adayı

Ümit Ülkü

 

Top