You are here
Home > MOTORSPORT > Tek Marka Kupaları Başlıyor

Tek Marka Kupaları Başlıyor

renault clio cupIntercity İstanbul Park pisti, otomobil sporlarına olan ilgiyi arttırmak, yeni yüzler ve yeni yetenekleri bulup otomobil sporlarına entegre etmek hedefiyle 3 farklı tek marka kupasına start veriyor.  65 otomobil ve 100’e yakın sporcunun katılacağı Clio Cup, Caterham Cup ve Porsche GT3 Trophy Turkey yarışlarının büyük ilgi görmesi ve büyük rekabete sahne olması bekleniyor.

Özellikle amatörler ve yarış tecrübesi olmayan kişiler için planlanan Clio Cup’ta, katılımcılar kısa bir eğitim dönemi sonrasında piste çıkarlarken, Caterham Cup ve Porsche GT3 Trophy Turkey kupaları yarış geçmişi olan deneyimli sürücüleri hedefliyor.

Clio Cup; 18 yaş üzeri her yaştan kadın ve erkek katılımcıya açık bir kupa olacak. Farklı olarak amatörlere ve hiç yarış tecrübesi olmamış kişilere açık ve her aracı 2 kişinin kullanacağı farklı bir konsept olacak. Ayrıca Univercity Cup adı altında üniversite öğrencilerinin çok uygun bütçelerle Clio’lar ile yarışacağı farklı bir format daha koşulacak.

Motorsporlarında efsane bir marka olan Caterham’ın Superlight R300 yarış araçlarının kullanılacağı kupada ise 20 sporcu mücadele edecek. 530 kg ağırlığında, 175 beygir gücünde ve sıralı şanzumana sahip safkan yarış otomobilleri, hem yarış ruhu hem de seyir anlamında keyifli mücadelelere sahne olacak.

20 adet Porsche GT3 otomobil ile gerçekleştirilecek olan Porsche GT3 Trophy Türkiye organizasyona ise tecrübeli pist pilotlarının yanısıra, otomobil sporlarına başlamak isteyen yetenekli kişiler de eğitim programlarına katılım sonrasında dahil olabilecekler.

Top