You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > İsmet Toktaş Sezona Hızlı Başladı

İsmet Toktaş Sezona Hızlı Başladı

ismet-toktas-2016-tirmanma-012016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı olan İzmir Karşıyaka Tırmanma, 26 – 27 Mart tarihlerinde Karşıyaka Yamanlar Piknik Alanı üzerindeki 6,50 kilometrelik parkurda 3 çıkış üzerinden koşuldu.

RMK Mekatronik sponsorluğunda, Ülkü Motorsport adına mücadele eden Toktaş için antrenman çıkışında başlayan debriyaj arızası yarış sonuna dek devam ederek arzuladığı performansın gerisinde kalmasına sebep oldu.

Üç çıkış üzerinden gerçekleşen yarışta, antrenman çıkışlarıda dahil olmak üzere, ilk sırayı alan İsmet Toktaş, 05:08,12 – 05:01,22 – 05:00,01 zamanları ile toplamda 15:09,35’lik dereceyi yakalayarak Kategori 3’te zafere uzanan isim oldu.

Toktaş yarışın ardından “Karşıyaka, değişik karakterleri içinde barındıran yapısıyla sıkı antrenmana ihtiyaç duyulan teknik bir parkur. Frenaj noktası ve çizgide hata affetmeyecek tarzda virajlara sahip ve çoğu zaman bozuk zemin dezavantajı ile özellikle sert süspansiyonlu araçlarda traksiyon kaybı yaşıyorsunuz.

ismet-toktas-2016-tirmanma-02Bu handikaplar etabın belirli kısımlarında benim adıma büyük zaman kayıplarına sebep oldular. Bu durum debriyaj problemi ile birleştiğinde kilometrede iki, üç saniye yavaşlamak zorunda kalsam da yarışı ilk sırada tamamlayabildim” açıklamasını yaptı.

İsmet Toktaş, 23 – 24 Nisan tarihlerinde kendi evi Bursa’da organize edilecek olan Bursa Tırmanma Yarışı ile şampiyonluk mücadelesini sürdürecek.

Top