You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası İzmir’de Başlıyor

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası İzmir’de Başlıyor

2016-ege-rallisi2016 Türkiye Ralli Şampiyonası 16-17 Nisan tarihlerinde, kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Saygılı Rulman ana sponsorluğunda,Obel Cıvata, Forum Bornova, Atarlar Petrol, Avis, Ramada Encore Hotel, Ströer Kentvizyon katıkılarıyla organize edilecek olan Ege Rallisi ile açılıyor.

16 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Forum Bornova önünden verilecek olan seramonik start ile başlayacak olan rallide 60 kadar ekip 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplar ile İzmirPark Yarış Pisti’ndeki seyirci özel etabında kozlarını paylaşacaklar.

Her yıl olduğu gibi servis alanının Balçova İnciraltı’nda kurulacağı rallinin finiş seramonisi ise 17 Nisan Pazar günü saat 16:30’dan itibaren Ramada Encore Hotel önünde gerçekleştirilecek. 494 kilometre toplam uzunluğu bulunan ve 7 özel etaptan oluşan rallideki, Efemçukuru ve Beyler özel etapları geçmiş yıllarda aramızdan ayrılan Selim Teoman ve Mazhar Demiralp adları ile geçilecek.

egerallisi-enginkapSEYİRCİ ÖZEL ETABINDA DRIFT SHOW

Rallinin çift kalkışlı seyirci özel etabı da cumartesi akşamı Pınarbaşı’nda yer alan İzmir Park yarış pistinde gerçekleştirilecek. Seyirci özel etabı öncesinde, bu yıl ulusal statüye yükselerek Türkiye Şampiyonası kimliği kazanan drift branşının da nefes kesen gösterileri izleyenlere adrenalin dolu dakikalar yaşatacak.

YENİ KURALLAR REKABETİ ARTTIRACAK

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda rekabeti arttırmak adına bu yıl bir dizi yeni uygulama başlatılıyor. Bunlar arasında, power stage (avantaj etabı) uygulaması, tüm rallilerde shakedown (deneme sürüşü), 7 rallinin 7’sine de katılma zorunluluğu, puan sisteminde yenilikler, open grup ile tüm otomobillere katılım imkanı sağlanması, historic ve ulusal klasmanın karma olarak yarışacak olması ve tüm gruplarda lastik sınırlaması ilk göze çarpan değişiklikler olarak sıralanıyor…

lucarosetti_egerallisiSEYİRCİLERE ÖZEL İMKANLAR

Otomobil sporlarına ilgiyi arttırmak ve izleme olanağını kolaylaştırmak adına da TOSFED önderliğinde bir takım uygulamalar Ege Rallisi ile birlikte hayata geçecek. İzmir’in 5 ayrı noktasında, üniversite kampüsülerinde ve Forum Bornova’da oluşturulacak standlarda yarışın tanıtımı yapılırken, aynı zamanda yarışı izlemek isteyenlerin kayıtları alınacak. Kayıt yaptıran sporseverler yarış günü belirli noktalardan kaldırılacak olan ücretsiz servislerle etaplara transfer edilecek, kayıt sırasında aldıkları fişleri ile yeme içme ikramlarından yararlanıp müzik yayını eşliğinde ralliyi izleme imkanı bulacaklar.

Yarışın tüm döküman bilgi ve neticelerine www.eosk.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Top