You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Rallide Yeni Vizyon : BC Vision

Rallide Yeni Vizyon : BC Vision

Burak Cukurova BC VISION MOTORSPORT2016 yılında 25.yılını kutladığı motorsporları kariyerinde artık iyi bir takım oluşturmanın zamanı geldiğini düşünen başarılı ralli pilotu Burak Çukurova, uzun süredir hayalini kurduğu ralli takımının ilk adımlarını 2015 Ekim ayında attı. Bugüne kadar diğer takımlardan farklı olarak “Anahtar Teslim” bir garaj olmaya ve yarışanların yarışlar sırasında nelerle karşılaşabileceğini iyi bildiğinden dolayı bu ihtiyaçlara en güzel şekilde cevap vermek adına BC VISION MOTORSPORT’u oluşturdu.

30 Mart günü gereçekleştirilen basın lansmanında amaç ve hedeflerini dile getiren Çukurova şunları söyledi; “Biz takım olarak yola çıkarken amacımız ekibin tamamen profesyonel bir mekanik ekip tarafından aracı hazırlanan, evinden çıktıktan sonra antrenman arabasından, yiyeceği yemeğe, yarış sırasında mekanik eldiveninden, otel rezervasyonuna, yarış esnasında ailesini eşini dostunu etaplara gönderebileceği shuttle servisine, basın lansmanından testine kadar komple bir paket sunmaktı. O yüzden de İtalyanın en profesyonel ekiplerinden biriyle yola çıkarak toplamda 25 kişilik kuvvetli bir takım olmak hedefindeyiz. Bu yola çıkarken yanımda olan ve benimle gönlünü ortaya koyan çok değerli arkadaşlarım olan Tuba Karabağ’a, Bayram Yıldız’a, Gökçe Özgül’e ve Aykut Bilir’e ve co-pilotum Vedat Bostancı’ya çok teşekkür ederim. Burada bana bu girişimde bulunmama destek veren ve hayatta da hep bana yol gösteren ve belki de çoğu güzel şeyin sebebi olan Babam Rıza Çukurova’ya, beni kuruluş yılımda yalnız bırakmayıp inanan yanımda olan Ahmer Burkay’a ve yine aynı şekilde içinde motorsporu sevgisini azaltmayan amcam Alpaslan Çukurova’ya 2016 yılında benimle beraber oldukları için teşekkür ederim.

2016 ‘da yola çıkarken takım farklılıklarımızdan biri olan, her ekibin sponsorunun diğer ekiplerin araçlarının üzerinde görünmesi anlayışı ile 2016 yılında kuvvetli sponsorlarla yolumuzda kuvvetli ilerlemeyi hedef edindik. Bana ve ekibime 5 senedir sponsor olan İBİS Oteller zincirine, bu sene takımımıza inanıp sponsor olan PUNTO Fresco İtaliano Restaurant zincir sahibi Naci Topçuoğlu’na, AUTOCLUB Türkiye Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ’a, DEMOR Perde’ye teşekkür ederim.”

Top