You are here
Home > MOTORSPORT > Mercedes Benz Bahar Rallisi İstanbul’da

Mercedes Benz Bahar Rallisi İstanbul’da

Klasik Otomobil Kulübü tarafıdan düzenlenen Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, 23 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de, İstanbul Park, MercedesAMG Lounge önünden 100’e yakın klasik otomobilin katılımıyla başlayacak.

Mercedes-Benz Bahar RallisiUluslararası klasmanda yer alan ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etklinlik kategorisinde düzenlenecek olan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’nın ilk gününde, ekipler İzmit’e gidecek ve rota dönüşte yine İstanbul Park, Mercedes-AMG Lounge’da son bulacak. Rallinin ikinci günü rota Beşiktaş, Shangri La Bosphorus İstanbul Hotel önünden başlayacak. Ekipler bu kez İstanbul Avrupa Yakası’nda ilerleyerek Büyükçekmece/Güzelce’de verilecek öğle yemeği molasından sonra dönüşe geçecek, Çatalca’da Aziz Nesin Vakfı-Çocuk Cenneti’ne de uğradıktan sonra 42 Maslak’da bitiş çizgisine ulaşacaklar.

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’ya 1950– 1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik araçlarının yanı sıra1940-1960 yılları arasında üretilen Buick, Oldsmobile, Pontiac, Plymouth, Chevrolet, Citroen markalı araçlar. 1965 – 1975 yılları arasında üretilen ve “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Camaro, Impala, Dodge Charger, Challanger ve1960 –1975 yıllarına ait Porsche, Alfa Romeo, Cadillac, Rolls Royce ve Volkswagen Carmann Ghia gibi klasikleşmiş otomobiller de katılacak. Birbirinden farklı hikayeleri olan birer sanat eseri görünümündeki bu otomobiller 23 – 24 Nisan tarihlerinde nostaljik görüntüleriyle İstanbul yollarını görkemli bir şölen alanı haline getirerek keyifli anların yaşanmasına neden olacaklar.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Şükrü Bekdikhan, yaptığı açıklamada, “29 Ocak 1886 tarihinde şirket kurucumuz Carl-Benz üç tekerlekli motorlu araç için patent başvurusu yapmıştı. Bu nedenle bu tarih motorlu araçların doğum günü kabul edilir. Otomobilin doğuşunun 130. yıldönümünde Klasik Otomobil Kulübü’nü tekrar destekleyerek Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’nın ana sponsoru olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

Top