BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Tırmanma > Toktaş Kendi Evinde Şanssızdı

Toktaş Kendi Evinde Şanssızdı

ismet_toktas_orhangazi_tirmanma2.jpg2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2. yarışı olan Bursa Powerpan Tırmanma Yarışı, 24 Nisan Pazar günü Orhangazi Nadır Piknik alanından başlayan 5.25 kilometre uzunluğundaki parkurda üç çıkış üzerinden koşuldu.

RMK Mekatronik sponsorluğunda, Ülkü Motorsport adına mücadele eden İsmet Toktaş, kategorisinde 1.’liğini hedefleyerek start aldığı yarışın antrenman turlarında günün en iyi zamanlarını kaydederek kategorisinde olduğu kadar genel klasman sonucunda da iddialı olduğunun sinyallerini verdi.

13:00’te verilen start ile başlayan yarışın ilk çıkışında elektrik sisteminde yaşanan bir arıza yüzünden etap içinde oldukça zaman kaybeden Toktaş, iddialı olduğu yarışta 13:38.99’luk zamanı ile liderlik mücadelesine veda etse de rekabetten kopmadı ve yarışın ikinci çıkışında 3:06.66 zamanı ile kategorisinde 1. ve genel klasmanda 2. dereceleri gerçekleştirdi.

ismet_toktas_orhangazi_tirmanma3.jpgÜçüncü ve son çıkışta ‘Best Time’ hedefi ile start alan İsmet Toktaş, antrenman ve yarış çıkışlarının ardından toz ve mıcır ile kirlenmiş parkurda seyircilerin yer aldığı bir noktada yoldan çıkıp yarım takla atarak yarışa veda etti. Sıcak sebebiyle asfalt zeminde erimelerin yaşandığı noktada kontrolden çıkan Civic Type-R burnunun üzerinde dönüp yol dışına çıkarak seyircilere heyecanlı anlar yaşattı.

Bursa Powerpan Tırmanma Yarışı’nın ardından en yakın rakibi Refik Bozkurt ile denk puanlara sahip olan İsmet Toktaş, 28 – 29 Mayıs tarihlerinde Düzce’de organize edilecek olan Bolu Kaynaşlı Tırmanma Yarışı ile şampiyonluk mücadelesini sürdürecek.

Top