You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > TokSport Ortadoğu Ralli Şampiyonluğu Yolunda

TokSport Ortadoğu Ralli Şampiyonluğu Yolunda

TOKSPORT-WRT-03TOKSPORT WRT’nin ülkemizi temsil ettiği Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın 3. Ayağı Ürdün Rallisi’nde 10 ekip finişe ulaşabildi. 3 gün süren zorlu mücadeledeki tek Türk ekip Vedat Diker – Erdal Oral, ikinci gününde yoldan çıktıkları yarışı otomobillerinde oluşan hasar nedeniyle tamamlayamadı.

TOKSPORT WRT’nin Katarlı pilotu Khalid Al-Suwaidi de genel klasman üçüncüsü olarak devam ettiği rallinin ikinci gününde yol dışı oldu ve son gün Ralli 2 kuralı gereği aldığı zaman cezası ile 9. Sıraya kadar gerileyerek yarışa devam edebildi. Pazar günü gösterdiği hızlı performans ile her etap rakipleriyle farkı daha da azaltan Al-Suwaidi, Ürdün Rallisi’ni Genel Klasmanda 4. ve kendi grubunda 3. olarak tamamladı. TOKSPORT WRT’nin Ford Fiesta R5’i ile Culture & Sport Qatar Rally Team sponsorluğunda yarışan Khalid Al-Suwaidi ve Giovanni Bernacchini geride kalan 3 yarışın sonunda Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda 2. durumdalar.

TOKSPORT-WRT-04Mitsubishi Lancer Evo X ile Grup N sınıfında Ortadoğu Şampiyonluğu’nu hedefleyen TOKSPORT WRT’nin bir diğer Katarlı pilotu Abdullah-Al Kuwari ise Ürdün Rallisi’ni büyük bir başarıyla tamamladı. Katar Motor ve Motosiklet Federasyonu sponsorluğunda yarışan Abdullah-Al Kuwari ve Adel Hussein ikilisi, Grup N Birincisi ve Genel Klasman Üçüncüsü oldukları yarışın ardınan şampiyonluk için önemli puanlar elde etti.

Ortadoğu Ralli Şampiyonası, 2-4 Eylül tarihlerinde koşulacak Lübnan Rallisi ile devam edecek.

Top