You are here
Home > MOTORSPORT > YTR03 Karbosan Piste Çıktı

YTR03 Karbosan Piste Çıktı

YTR03 KarbosanYıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü YTU Racing ekibi üçüncü aracı YTR03 Karbosan’ı bir hafta boyunca Volkan Işık Arena’da test etti.

Tecrübeli ve başarılı ralli pilotu Volkan Işık’tan ayarlar için fikirler alınırken, Işık aracı kullanacak pilotlara bizzat kendisi eğitim verdi. Ana sponsorluğunu Karbosan’ın üstlendiği projede birçok firmadan sponsorluk desteği alan öğrenciler, aracın birçok parçasını kendileri tasarladı ve üretti.

YTU Racing ekibi, yeni  aracı ile beraber İngiltere Silverstone ve Almanya Hockenheimring Formula 1 pistlerinde yapılacak Formula Student yarışmalarında ülkemizi temsil edecek. Yeni aracın dikkat çeken özellikleri ise, ikinciye göre 40 kg daha hafif olması, yenilenen süspansiyon sistemi ve motor kalibrasyonu sayesinde 78 beygirlik gücüyle 0’dan 100 km/h hıza 3.5 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor olması…

YTR-03 karbosan, İngiltere ve Almanya’dan sonra Ekim ayında TOSFED tarafından düzenlenecek olan Otomobil Sporları Festivali’nde piste çıkacak.

Top