You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Amatörler Yeşil Bursa’da Yusuf Aramacı Anısına Yarıştı

Amatörler Yeşil Bursa’da Yusuf Aramacı Anısına Yarıştı

DincerAkgun_SonerCevikTOSFED tarafından; Türkiye Ralli Şampiyonası’na dahil 5 rallide, mahalli klasmanların 4 ayrı kategoride koşulmasına, Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Yeşil Bursa Rallisi, Eskişehir Rallisi, İstanbul Rallisi ve Festival Rallisi toplamında kategorilerinde en yüksek puanı alan 4 sürücünün Yusuf Aramacı Kupası ile ödüllendirilmesi kararlaştırılmıştı.

Yeşil Bursa Rallisi de Yusuf Aramacı Kupası’nın ikinci yarışı olarak 11 ekibin katılımına sahne oldu. 2 günlük ralli sonunda, Kategori 1’de İzmir’den Peugeot 106 GTI ile Dinçer Akgün-Soner Çevik, Kategori 2’de Kocaeli’den Peugeot 205 GTI ile Ahmet Keskin-Tuğba Bora ve Kategori 3’de ise Bursa’dan Opel Astra G ile Serdar Yalçın-Ersen Yıldız birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Yusuf AramaciYUSUF ARAMACI KİMDİR?

1978 yılında Ayhan Tokyay’ın co-pilotu olarak Türkiye Ralli Şampiyonu olan ve sayısız başarı kazanan Yusuf Aramacı, daha sonra ST Racing garajında pist, ralli, formula 3 branşlarında birçok takım ve sporcuya hizmet verdi. 1 Haziiran günü kalp krizi sonucu 58 yaşında hayata veda eden Aramacı, ayrıca TOSFED üst düzey görevlisi olarak yarışlarda görev alıyordu…

Top