You are here
Home > MOTORSPORT > V1 Challenge Aydın’daydı

V1 Challenge Aydın’daydı

V1 Challenge 4. etap yarışları 30 Ekim Pazar günü Aydın Malazgirt Meydanı’nda yapıldı. Festival havasında geçen 4. etaba, Aydınlılar büyük ilgi gösterdi.

Bu sene 6. yılını geride bırakan V1 yarışlarınının Aydın’daki 4. ayağı beklendiği gibi müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Şehir Yarışı olarak koşulan 4. etap, tam bir festival havasında geçti. Aydın halkı, V1 heyecanını ‘sokak sokak’ yaşadı.

Rekabetçi ruhu, sürekli artan heyecan dozu ve seyir zevkiyle bambaşka bir mücadeleye sahne olan V1 Challenge 2016 sezonu, Aydın’da devam etti. Aydın Malazgirt Meydanı’nda gerçekleşen yarışlarda, adrenalin kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı.

Sabah saatlerinde Aydın Büyükşehir Belediyesi önünde başlayan 4. etap programı, Volkicar’ların kortej eşliğinde şehir turu yapması ile sürdü. Aydın halkının büyük ilgi gösterdiği tur boyunca, Aydın sokaklarında renkli görüntüler yaşandı. Malazgirt Meydanı’na ulaşıldıktan sonra ise resmi antrenman ve sıralama turlarıyla birlikte meydan ısınmaya başladı.

Sıralama turları sonunda Çaykur Rizespor adına yarışan Ayhancan Güven en iyi zamanı yapıp ‘pol’ pozisyonunu elde ederken, ISS pilotu Burak Çukurova ikinci, Bambi Mobilya pilotu Adem Çetmen ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

İki yarış üzerinden koşulan 4. etapta yoldan çıkanlar ve ‘spin’ atanlar ise Aydın’daki heyecanın dozunu bir kat daha artırdı.

Dörtlü gruplar halinde yarışan Volkicar’lar, Malazgirt Meydanı’nda V1 için özel olarak oluşturulan parkurda 7 tur attı. Bu arada pilotlar arasındaki tatlı rekabet de gözlerden kaçmadı. Meydanı dolduran Aydın halkına müthiş bir seyir zevki sunan V1 pilotlarının yüksek mücadelesi herkesten tam not aldı.

Festival havasında geçen günün sonunda podyum gören ve ÇETMEN sponsorluğundaki toplam 17.000 TL’nin sahibi olan pilotlar ise şu şekilde sıralandı:

Genel Klasman / 1.Yarış
1. AYHANCAN GÜVEN – ÇAYKUR RİZESPOR
2. GÖKSUN ERKEK – DERECE KOLEJİ
3. BURAK ÇUKUROVA – ISS

Genel Klasman / 2.Yarış
1. GÖKSUN ERKEK – DERECE KOLEJİ
2. BURAK ÇUKUROVA – ISS
3. AYHANCAN GÜVEN – ÇAYKUR RİZESPOR

Türkiye’nin en popüler motor sporları organizasyonlarından olan V1 Challenge, Volkan Işık ve ekibi danışmanlığında, Ülkü Motorsport tarafından organize ediliyor. TRT Spor’dan yayınlanan V1, milyonları ekran başına topluyor. Türk yarış otomobili Volkicar’ların, adrenalin dolu yarışı V1 Challenge, 13 Kasım’da İzmit Körfez Pisti’nde devam edecek.

V1 CHALLENGE 2016 TAKVİMİ

1.Etap 21 Ağustos 2016 İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
2.Etap 18 Eylül 2016 İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
3.Etap 16 Ekim 2016 İzmir Ülkü Park Yarış Pisti
4.Etap 30 Ekim 2016 Aydın Şehir Yarışı
5.Etap 13 Kasım 2016 İzmit Körfez Pisti
6.Etap 27 Kasım 2016 İzmir Ülkü Park Yarış Pisti

Top