You are here
Home > MOTORSPORT > İSOFF Challenge Ödülleri Sahiplerini Buldu

İSOFF Challenge Ödülleri Sahiplerini Buldu

2016 İSOFF Challenge ödül töreni ve gala gecesinde kupanın genel klasman ve sınıflarında dereceye giren sporculara ödülleri ve destek olan kuruluşlara plaketler takdim edildi. Sporcular, İSOFF üyeleri, TOSFED yetkilileri, İstanbul Gözetmen Kurulu üyeleri, basın mensupları ve sponsorların katılımı ile gerçekleşen gecede, aynı zamanda kulübün 24.yaşı kutlandı. Ayrıca geçtiğimiz yıl yapılan aktivitelerden eğlenceli görüntüler sergilendi ve 2017 yılı ile ilgili sürpriz organizasyonlar açıklandı.

Ödül töreni öncesinde İSOFF’a destek olan üye ve kurumlara plaketleri sunuldu. Ardından bir ilk olarak, 2016 İSOFF Challenge’da yarışan genç yarışçılar sahneye davet edildi. Bi çoğu gelecek yıllarda sayısız kupa almaya aday bu genç yarışçılara ilk kupaları İSOFF tarafından alkışlarla verildi.

Sınıf Kupalarının ardından 2016 İSOFF Challenge genel klasman kupaları alkışlarla sahiplerini buldu. 2016 senesini eşit puanla tamamlayan iki pilot ve co-pilot ikincilik kupasını almaya hak kazandı. 2016 İSOFF Challenge birincilik kupası ise Hürriyet Grit ve Selçuk Sarı’nın oldu.

Gecenin özel sürprizi, İSOFF Başkanı Erkan Birinci tarafından dev led ekranda gerçekleşen muhteşem bir sunumla ilan edilen BAJA Troia oldu. İSOFF tarafından ilk kez Türkiye’de düzenlenecek BAJA Troia, 6 yarıştan oluşan Doğu Avrupa BAJA Takviminde 5. Ayak yarışı olarak Ekim 2017’de koşulacak. 4×4 araçların katılımı ile dört ülkede düzenlenen yarışların Türkiye ayağı için rota seçimi Çanakkale ve Kuzey Ege bölgesi olarak belirlendi.

Genel Klasmanda kupa alan yarışçıların araçları sahnede sergilenirken, İSOFF Gala Gecesi geleneksel çekilişlerle ve pasta töreninin ardından sürpriz bando performansı ile renklendi. Geceye katılan 200’e yakın davetli geç saatlere kadar yağmura aldırmadan yarış araçlarının başında, variller içinde yanan ateşlerin ışığında dans ve müziklerle gecenin keyfini çıkardılar.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jMPcvD2hICA[/youtube]

Top