You are here
Home > MOTORSPORT > Sarıkamış’ta Karda Off-Road

Sarıkamış’ta Karda Off-Road

2013 yılından bu yana gerçekleştirilen Sarıkamış Kış Oyunları, bu yıl 4.kez 18-19 Şubat tarihlerinde Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleştirilecek. Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)‘nın katkılarıyla, düzenlenen etkinlik Türkiye’de kar üzerinde yapılan ilk ve tek offroad yarışını barındırması ile dikkat çekiyor.

3 gün sürecek olan festival kapsamında her gün; mahalli offroad yarışı, uzaktan kumandalı araç yarışları, downhill bisiklet gösterileri/yarışları, kayak ve snowboard gösterileri, kızak yarışları, kartopu savaşları, igloo yapımı, downhill kaşar yuvarlama ve arabalı kör ebe oyunları gibi birçok aktivite tek bir alanda gerçekleşecek.

Sezonun ilk offroad etkniliği olan EKSİ 36 kulübünü organize edeceği mahalli offroad yarışı, 18 Şubat Cumartesi günü 10:00’da başlayarak 3 etap sonrasında 12:39’dan itibaren sona erecek. 19 Şubat Pazar sabahı yine 10:00’da başlayacak olan ikinci gün 2 özel etabın ardından 11:10’dan itibaren sona erecek. Ülke genelinden farklı illerden birçok offroad sporcusunun katılacağı yarışa geçen yıl olduğu gibi bu yıl da KKTC’den de ekipler katılacak.

Top