You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Renç Koçibey Kupası İzmir’de Start Aldı

Renç Koçibey Kupası İzmir’de Start Aldı

2017 sezonunda beşi Türkiye Ralli Şampiyonası yarışları kapsamında, birisi de Çorum’da düzenlenecek Hitit Rallisi olmak üzere toplam 6 yarıştan oluşan Renç Koçibey Ralli Kupası, 22-23 Nisan tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Saygılı Rulman 27. Ege Rallisi ile başladı.

İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve Kocaeli illerinden 29 otomobil ve 58 sporcunun katılımına sahne olan sezonun ilk yarışında 23 ekip finişe ulaşabildi. Rallinin ilk gününde sadece Ülküpark Pistindeki Şehit Fethi Sekin seyirci özel etabını geçen ekipler, ikinci gün 6 özel etapta mücadele ettiler.

Yarışa Bursa’dan Renault Clio Ragnotti ile katılan Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol ekibinin genel klasman ve Kategori 2 birincisi olarak tamamladığı kupanın ilk yarışında, genel klasman ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini İzmir’den Peugeot 106 GTI ile Dinçer Akgün-Özgün Çakar elde etti. Renault Clio Sport ile bir diğer İzmirli ekip Erkan Yanıkoğlu-Bora Yılmaz’ın üçüncü sırada tamamladığı yarışın “en genç ekip” özel ödülünü de Fiat Palio ile yarışan Mert Gür-Ege Can Ünlü ekibi elde etti.

Renç Koçibey Ralli Kupası’nın ikinci yarışı, 30 Hazrain-02 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek olan ESOK Rally olacak.

Top