You are here
Home > MOTORSPORT > Trial’da Son Durak Düzce

Trial’da Son Durak Düzce

Kısa adı DOSOD olan Düzce Offroad ve Otomobil Sporları Derneği tarafından organize edilen 2017 Türkiye Trial Şampiyonası 3. yarışı 15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Kaynaşlı motorsporları kompleksinde koşulacak.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın; organizasyon öncesinde yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışmanın unutulmaması için  bu yıl yapılacak yarışa 15 Temmuz ile ilgili isimleri verdiklerini söyledi. Aydın; “Geçtiğimiz sezon bu tarihlerde yarışımız olacaktı ancak, istemediğimiz olaylar neticesinde o hain kalkışma nedeniyle yapılamamıştı.  Bu sene yine aynı tarihte demokrasiye destek olmak amacıyla Fethi Sekin ve Ömer Halis Demir isimli etaplarımızla organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Tüm offroad sevenleri ve Düzcelileri yarışımza Kaynaşlı’ya davet ediyoruz” dedi.

Yarışma Direktörü Gürbüz Özkurt da “Türkiye Trial Şampiyonası 3. ayak yarışının startını 15 Temmuz Cumartesi günü saat 12.00’de vereceğiz. Trial formatı gereği ekiplere 2 araç birden start vereceğiz. Ekipler de 4 sporcu ve 2 araç olarak zorlu engellerde birbirlerine yardım ederek finiş görmeye çalışacaklar. Her iki gün de etaplarımız 750 metre uzunluğunda ve 10 kapıdan oluşmakta ve ekiplerin 30 dakikalık süre içerisinde finiş noktasına ulaşması gerekiyor. Hafta sonu yarışı izlemeye gelecek olan seyircilerimizi büyük çekişme ve adrenalin bekliyor” dedi.

Top