You are here
Home > MOTORBIKE > Kenan Sofuoğlu Portekiz’de liderliğe yükselmek istiyor

Kenan Sofuoğlu Portekiz’de liderliğe yükselmek istiyor

Dünya Supersport Şampiyonası’nın son beş yarışında yaptığı atakla liderle arasındaki puan farkını 1’e kadar indiren Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu, bu hafta sonu sezonun kritik yarışlarından birine Portekiz’de çıkacak. En son 2010’da galibiyet aldığı Portekiz’de yükselen grafiğini sürdürmek isteyen Kenan, bitime dört yarış kala en büyük rakibi Lucas Mahias’ı geride bırakmanın peşinde. Superstock1000 kategorisinde boy gösteren Toprak Razgatlıoğlu’nun ise üç yarışı kaldı. Gelecek sene Superbike’da mücadele edecek olan ve hafta sonundaki yarışı kazanma planları yapan Toprak da genel klasmanın ikinci sırasında yer alıyor.

Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun Dünya Supersport Şampiyonası’nın 2017 sezonunda heyecan dolu şampiyonluk yarışı devam ediyor. Son 5 yarıştan 4’ünü zorlanmadan kazanan, birinde ise ikinci olan Kenan Sofuoğlu, bu kez Portekiz’de boy gösterecek. Portekiz’de 2010’dan sonraki ilk galibiyetini elde etmeye çalışacak tecrübeli pilot, genel klasman liderliğine yerleşmek istiyor.

Sezonun bitmesine dört yarış kala ipleri eline alma planları yapan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 122 Supersport yarışına çıktı. Bu yarışlarda 42 birinciliği bulunan milli pilot, 83 kez de podyumda yer aldı.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın genel klasmanında ise Sofuoğlu onlarca puan geriden gelerek Lucas Mahias ile arasındaki puan farkını 1’e indirmeyi başarmıştı. Milli pilot, 121 puanlı rakibini 120 puanla takip ediyor. Üçüncü sırada ise Sheridan Morais yer alıyor.

‘AVANTAJLI OLAN TARAF BİZİZ’

Kenan Sofuoğlu, yarıştan önce yaptığı açıklamada ise umutlu olduğunu dile getirdi. Şampiyonluğun pilotlarda ekstra bir stres yarattığını, elinden gelen mücadeleyi vereceğini söyleyen Sofuoğlu, “Bu zorlu sürecin ardından şampiyonluğun geleceğine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

Portekiz pisti ile ilgili de konuşan milli pilot, şunları söyledi: “Tabii ki rakiplerin de güçlü olduğu bir pist. Derecelere bakıldığı zaman rakiplerimiz birbirine çok yakın. Ama puan olarak önde de olsa rakibimle arayı kapattığımız için avantajlı olan biziz. Çünkü arkadan gelen avantajlıdır, bu sezon biz arkadan geldik.”

KENAN SOFUOĞLU’NUN BAŞARILI PORTEKİZ KARNESİ

2015: İkincilik, 2014: Üçüncülük, 2013: Üçüncülük, 2012: İkincilik, 2010: Birincilik, 2009: İkincilik                , 2008: Birincilik

GENÇ TOPRAK RAZGATLIOĞLU DA ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAK

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu’nun kulvarı Superstock1000’de ise Portekiz ayağıyla beraber üç yarış kaldı. İstikrarlı performansının ardından ikinci sıraya kaddar yükselen Toprak’ın 89 puanı bulunuyor. Genç isim,  Portekiz’de de gülerek 115 puanla lider olan Rinaldi’yi geçmek istiyor.

TASARIM YETENEĞİNİ GÖSTER, SOFUOĞLU SENİN KASKINLA YARIŞSIN

Kenan Sofuoğlu’nun sevenleriyle etkileşimde bulunduğu ‘Kenan’la Tam Gaz’ internet sitesinde de sürprizler devam ediyor. En anlamlı mesajı yazanların Sofuoğlu’nun yarışını canlı canlı izleme fırsatı yakalamasının ardından şimdi de kullanıcılar için kask tasarlama yarışması başlatıldı. Amatör ve profesyonel fark etmeksizin herkes 11 Eylül’e kadar http://www.kenanlatamgaz.com/kaskini-tasarla.html adresinden yeteneğini sergileyebilecek. Sofuoğlu bir yarışına en iyi tasarım seçilen kaskla çıkacak.

Top