You are here
Home > MOTORSPORT > AL-ATTİYAH DAKAR’DA YENİDEN ŞAMPİYON OLMAK İSTİYOR

AL-ATTİYAH DAKAR’DA YENİDEN ŞAMPİYON OLMAK İSTİYOR

Motor sporları dünyasının en zorlu yarışı Dakar Rallisi, 6-20 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Peru’dan başlayıp Arjantin’de sona erecek yarış, yine kıyasıya bir rekabete sahne olacak. Yarışın favorilerinden biri de Red Bull sporcusu Katarlı Nasser Al-Attiyah. Dakar’da iki şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot, üç yıl sonra yeniden zirveye oturmak istiyor.

2011 ve 2015’te Dakar’da şampiyonluğa ulaşan Al-Attiyah, 2018’de hem eski günlerine dönmek hem de takımı Toyota’ya ilk zaferini yaşatmak istiyor.

Ekibiyle birlikte Güney Amerika’da Dakar hazırlıklarını sürdüren Katarlı sporcu, yardımcı pilotu Fransız Mathieu Baumel ile bu sene Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kazakistan, İspanya, Macaristan, Polonya ve Fas’ta ralliler kazandı ve ikili üst üste üçüncü kez FIA Cross-Country Rallisi Dünya Kupası’nda mutlu sona ulaştı.

“Her Dakar öncesi hedefim yine kazanmak” açıklamasını yapan Al-Attiyah, Toyota’ya da çok güveniyor. Toyota Hilux, Peru’nun dağlarında dayanıklılık testleri yaptı ve son 12 ayda tamamen yenilendi.

Geçtiğimiz yıl yarışa erken veda eden Red Bull sporcusu Nasser Al-Attiyah “2018 Dakar’ı kazanmak her takım için çok önemli. Beraber olmaktan çok mutlu olduğumuz Toyota yeni bir araç hazırladı. Yeni bir şasimiz ve aracın içinde de yeni bir konumumuz var. Eski araçla asla karşılaştıramazsınız. Fakat yine de çok çalışmalısınız. Yeni araca alışmamız gerekiyor. 2018 Dakar ile birlikte Peru’ya geri dönüyoruz. Bu yarışa tepelerde başlayacağımız anlamına geliyor. 5 gün kum tepelerde olmak çok ilginç olacak. Biz tepelerde çok tecrübeliyiz. Hedefim takımım Toyota Gazoo Race ile kazanmak. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Toyota’ya da ilk şampiyonluğunu tattırmak istiyoruz” dedi.

Dünyanın en zorlu ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi’nin tüm heyecanı 6-20 Ocak tarihleri arasında canlı yayınlarla RedBull.TV’de olacak.

Otomobil, motosiklet, kamyon ve quad olmak üzere dört ayrı kategorideki yarışlarda, katılımcılar 9 bin kilometrenin üzerinde yol gidecek.

Top