You are here
Home > MOTORSPORT > KIRCALİ’DE YILMAZ-ERİŞTİ PODYUM YAPTI

KIRCALİ’DE YILMAZ-ERİŞTİ PODYUM YAPTI

2018 Kardjali Offroad Fest,  Rally offroad, Expert Prototype, Expert Modified, Trophy Heavy, Trophy Light ve Tourist olmak üzere 6 ayrı kategoride farklı ülkelerden 89 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi. 16 -18 Mart 2018 tarihlerinde Bulgaristan Kırcali‘de organize edilen yarışa bu yıl Türk ekipler büyük ilgi gösterdi. Trial ve offroad şampiyonları ile challenge organizasyonlarında mücadele eden 24 Türk ekip sezonun ilk startını Burlgaristan’da aldı…

Oldukça zorlu ve offroad kabiliyeti dışında çok iyi navigasyon yetenekleri de gerektiren organizasyon büyük çekişmeye sahne oldu. Ülkeler ve milletler arasında dostluğun ön plana çıktığı yarışta, Expert Modified kategorisinde Jeep Cherokee ile yarışan Tolga Yılmaz-Ejder Erişti ekibi ikinci olarak podyum yapan tek ekip oldu.

Bazı ekiplerin mekanik sorunlar nedeniyle tamamlayamadığı veya klasmanda alt sıralara gerildiği 3 günlük yarışta  Expert Prototype kategorisinde Detoro ile Ayvaz Burak-Semih Noyan dördüncü, Toyota Land Cruiser ile Adnan Ofluoğlu-Ender Altuntaşaltıncı, Detoro ile Seda Özkutlu-Haydar Argaç yedinci, yine Detoro ile Fuat Bilgin-Mehmet Emir sekizinci ve Jeep Cherokee ile Barış Tunca-Birol Serbest dokuzuncu sırada finiş gördüler.

Raid kategorisinde ise Land Rover Freelander ile Yaprak Özgür-Hasan Armutlu sekizinci, Suzuki Vitara ile yarışan ekiplerimizden Deniz Dağlı-Saadettin Ersoy dokuzuncu, Cenk Gürpınar-Osman Metin onuncu ve Murat Doğan-Aydın Varol da onbirinci oldular.

Top