BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > WRC > KORSİKA RALLİSİ’NDE KAZANAN SEBASTIEN OGIER

KORSİKA RALLİSİ’NDE KAZANAN SEBASTIEN OGIER

10’uncu ayağı bu yıl 13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu sezonki dördüncü yarışı Korsika Rallisi, 5-8 Nisan tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşti. 12 etaptan oluşan yarışta 1120 kilometrelik yolu tamamlayan dünyaca ünlü pilotların kıyasıya mücadelesi nefesleri kesti. Korsika Rallisi’nin kazananı ise Fransız Pilot Sebastien Ogier oldu.

Motor sporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2018’deki dördüncü yarışı Korsika Rallisi, 5-8 Nisan tarihlerinde Fransa’da gerçekleşti. Etaplarda nefes kesen anlara imza atan dünyanın en hızlı pilotları, dört günde 12 etabı geçerek, 333 kilometresi özel etap olmak üzere toplamda 1120 kilometre kat ettiler. Spor tutkunlarının heyecanla yakından takip ettiği Korsika Ralisi’ni birinci olarak tamamlayan isim ise M Sport Ford’un sürücüsü Sebastien Ogier oldu. Ogier’in birinci tamamladığı Korsika Rallisi’ni Ott Tanak ikinci, Thierry Neuville üçüncü olarak tamamladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu son beş yılın Dünya Şampiyonu Sebastien Ogier, İsveç Rallisi’ni Thierry Neuville, Meksika Rallisi’ni de yine Ogier kazanmıştı. Geçtiğimiz sene düzenlenen Korsika Rallisi’ni Red Bull sporcusu Thierry Neuville kazanmıştı.

4 kıtada heyecan dorukta

Bu yıl 13 farklı ülkede gerçekleşecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı ise 7 yıl aranın ardından Türkiye’den geçecek. Marmaris’te 13-16 Eylül tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu(TOSFED)’in ev sahipliğinde devam edecek büyük heyecan, motor sporlarını yakından takip eden seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Türk otomobil sporlarına büyük bir ivme kazandıracak olan ralli, aynı zamanda 2018 yılında Türkiye’de düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyoru.

Dünya Ralli Şampiyonası, 10 ayda 13 yarışa sahne olurken, pilotlar dört ayrı kıtada mücadele edecek. Meksika’nın ardından sırayla Fransa, Arjantin, Portekiz, İtalya, Finlandiya, Almanya, Türkiye, Galler, İspanya ve Avustralya yarışlara ev sahipliği yapacak.

Top