You are here
Home > TURKEY > Mahalli > İZMİR KUPASI MENDERES’TE BAŞLADI

İZMİR KUPASI MENDERES’TE BAŞLADI

İzmir Kupası’nın ilk yarışı, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından 29 Nisan 2018 Pazar günü, İzmir Menderes otokros parkurunda gerçekleştirildi. 800 metre uzunluğundaki toprak ve beton zeminli parkurda, beşer turluk iki ayak üzerinden koşulan yarış çok çekişmeli geçti.

Kategori 1’de Tolga Tezeken ile Fatih Yavuz arasında yaşanan mücadele nefes kesti. Her iki ayakta da rakibine üstünlük sağlayan Fatih Yavuz birinci, ikinci ayakta yaklaşık 1 saniye kadar daha kötü bir zaman elde eden Tolga Tezeken ikinci oldu. İkinci ayakta derecesini 10 saniye daha aşağı çeken Kuvvet Erim bir puan farkla üçüncülüğü kaçırdı. Mustafa Nazik toplam 11 puan ile üçüncü sırada podyuma çıktı.

Cem Doğrular ikinci ayakta teknik sorun yaşayarak kötü bir zaman elde etmesine rağmen 16 puanla Kategori 2 birinciliğini elde etmeyi başardı. İlk ayakta dördüncü sırada yer alan Doğan Kotan ikinci ayakta birinci sırayı elde edince toplam 15 puanla ikinci oldu. Parkurların en tecrübeli ismi Mithat Diker art arda yaşadığı mekanik sorunlardan dolayı podyumda yer alamadı. Levent Şapcılar son turda spin atıp bir süre lastik yığının üstünde
askıda kalmasına rağmen damalı bayrağın altından geçmeyi başararak üçüncü oldu.

Üç yarışmacının start aldığı kategori 3 de Bahadır Sevinç birinci, Levent Şapçılar ikinci ve Erdal Oral üçüncü olarak podyuma çıktı. İki kadın yarışmacının start aldığı otokrosta birinci Merve Akyıldız ikinci Handan Özçoban oldu.

İzmir Kupası’nın ikinci ayağı 27 Mayıs 2018 pazar günü yine Menderes Otokros parkurunda yapılacak

Top