You are here
Home > MOTORSPORT > BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT İNGİLTERE’DE PİSTE ÇIKIYOR

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT İNGİLTERE’DE PİSTE ÇIKIYOR

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç sporcuları Ali Türkkan ve Yağız Gedik, hafta sonu gerçekleşecek olan GT4 European Series ikinci ayak yarışlarında start alacaklar.

Kalabalık start gridi ve coşkulu seyircisi ile renkli bir ortamda gerçekleşen GT4 European Series, geçtiğimiz Nisan ayında Belçika – Zolder’de gerçekleşen ilk iki yarışın ardından, önümüzdeki hafta sonu, 1926 yılından beri İngiltere’nin en önemli yarış pistlerinden olan Brands Hatch’te yapılacak ikinci ayak yarışları ile devam edecek.

Ülkemizi bu şampiyonada temsil eden ilk takım olan Borusan Otomotiv Motorsport, yarış hazırlıklarını tamamladı. Genç sporcular Ali Türkkan ve Yağız Gedik, Silver grupta mücadele ettikleri şampiyonada podyumu hedefliyor.

5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak test ve sıralama turlarının ardından, 6 Mayıs Pazar günü, Türkiye saati ile 12.15 ve 16.40’ta start alacak olan iki yarış, GT4 European Series YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

İlk yarış            İngilizce        bit.ly/2JBgdH5
Almanca       bit.ly/2JzvhVG
İkinci yarış        İngilizce        bit.ly/2jdQJV2
Almanca       bit.ly/2jcCEXQ

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları, Shell, Borusan Lojistik, Glasurit, Sofra Grup, Özüaydın, Cesan, Securitas ve Technogym’dir.

Top