BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > TÜRKLERİN AVRUPA ÇIKARMASI

TÜRKLERİN AVRUPA ÇIKARMASI

Bu hafta sonu Almanya ve Hollanda’da koşulacak 3 ayrı yarışta, 8 sporcumuz piste çıkmaya hazırlanıyor…

TOSFED ve Spor Toto destekli Turkish National Team pilotu Milli sporcu Ayhancan Güven, Porsche Carrera Cup Fransa ve Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serilerinin Hollanda’nın Zandvoorth pistinde koşulacak ortak yarışında start alacak. Toksport WRT adına bu sezon Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisini takip etmeye başlayan Berkay Besler‘in de katılacağı 2.ayak, 19 Mayıs Cumartesi günü sabah 11.30 da sıralama tuları ve saat 18.25’te ilk yarış, 20 Mayıs Pazar saat 11.35’te de ikinci yarış gerçekleştirilecek.

Almanya’da ise hafta sonu 4 sporcumuz piste çıkıyor… Porsche Sports Cup Germany serisinde sezonun ilk yarışı 19-20 Mayıs tarihlerinde Hockenheimring pistinde koşulacak. Toksport WRT bu yarışta Ümit Ülkü, Bilal Saygılı, Çağlayan Çelik ve Yıldıray Demircioğlu olmak üzere 4 pilot ile start alacak.

Bu sezon Supercar Challenge serisini takip eden milli sporcularımız Cenk Ceyişakar ve Cengiz Oğuzhan da, 20-21 Mayıs tarihlerinde Hollanda’nın Zandvoorth pistinde yapılacak serinin ikinci yarışında Porsche 991 GT3 Cup otomobiller ile mücadele edecekler.

Top