You are here
Home > MOTORSPORT > ÇELİK’TEN PORSCHE SPORTS CUP’TA İKİNCİLİK

ÇELİK’TEN PORSCHE SPORTS CUP’TA İKİNCİLİK

Almanya Hockenheimring pistinde koşulan Porsche Sports Cup Germany ilk ayağında Toksport WRT takımı 5 sporcumuzun ile mücadele etti.

19 Mayıs Cumartesi koşulan 1. Sprint yarışta Ümit Ülkü, Berkay Besler ve Bilal Saygılı yoldan çıkarak yarış dışı kalırken, Yıldıray Demircioğlu 5E grubunu, 8.sırada tamamladı.

20 Mayıs Pazar koşulan 2. Sprint yarışta Bilal Saygılı yaşadığı kaza sonucu yarış dışı kalırken, Berkay Besler 22 sporcu arasında 5F grubunu genel klasman 8. Ümit Ülkü de 13. tamamladı. Çağlayan Çelik de 5E grubunda ikinci olarak ilk uluslararası başarısını elde etmiş oldu.

Aynı gün koşulan Porsche Super Sports Cup endurans yarışında da Porsche 991 GT3 Cup otomobilleriyle 5F klasmanında Ümit Ülkü üçüncülüğü, Berkay Besler dokuzunculuğu kazanırken, Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi 5E kategorisinde altıncılığı elde ettiler.

Bu sezon Supercar Challenge serisini takip eden milli sporcularımız Cenk Ceyişakar ve Cengiz Oğuzhan da, 20-21 Mayıs tarihlerinde Hollanda’nın Zandvoorth pistinde mücadele ettiler.

Porsche 911 GT3 ile yarışan pilotlarımızdan Cenk Ceyişakar genel klasman ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. 20 Mayıs Pazar günü koşulan ve 46 aracın start aldığı yarışta Ceyişakar 12. sırada yarışa başladı ve büyük çekişmeye sahne olan yarışın sonunda finiş çizgisini genel klasman ikincisi olarak geçti.

Top