You are here
Home > MOTORSPORT > KRISTOFFERSSON, SPEEDMACHINE’İ FETHETTİ

KRISTOFFERSSON, SPEEDMACHINE’İ FETHETTİ

İngiltere motor sporlarının merkezinde yapılacak olan Dünya Rallikros Şampiyonası; lastik parçalama denemelerinin yapılacağı, önemli müziksel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, yiyecek stantlarının bulunacağı ve son olarak da birinci sınıf bir yarış izleyeceğimiz iki günlük sıra dışı bir festivalle vitesi yükseltiyor.

Buna ek olarak, Monster Energy pilotu, FIA Dünya Rallikros Şampiyonu Johan Kristoffersson, dört yarıştan üçünü kazanarak sürücü tablosunun zirvesindeki yerini korumayı başardı. Bu süreçte 30 şampiyonluk puanı topladı.

27.000 kadar seyirci, hafta sonu PSRX Volkswagen ikilisi, Monster Energy pilotları Peter Solberg ve Johan Kristoffersson’un üstün performanslarına şahitlik etti. Peter, ilk günün lideri olurken Johan, ikinci gün Q3’ü, Q4’ü, yarı finali ve finali kazandı.

Ne yazık ki Peter, yarı finalde Johan’la yaşadığı çarpışmanın, 600bhp Polo R Supercar’ında teknik sorunlara sebep olması nedeniyle finalden çekilmek zorunda kaldı ve podyumda Johan’a katılamadı.

SpeedMachine Dünya Rallikros Şampiyonası’nın yanı sıra Amerika Rallikros Şampiyonası’nın da açılış turu yapıldı. Yeni seri, bu yıl Temmuz ve Eylül aylarında Austin Texas’ta COTA’nın, ve Ağustos ayında Trois-Rivieres’in ev sahipliği yapacağı (Kanada Dünya Rallikros Şampiyonası da burada yapılacak) üç etkinlikten oluşacak.

Beklendiği üzere pistlere dönüş yapan Liam Doran, hafta sonunu podyuma çıkarak tamamlamayı başardı. Yarışı birinci Tanner Foust ve ikinci Scott Speed’in arkasında üçüncü olarak tamamladı.

Şampiyonanın sonraki adımı, yani 5. tur, 9 ve 10 Haziran’da Norveç, Hell’de yapılacak.

Top