BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > RALLY TURKEY’İ YERİNDE İZLEMEK İÇİN 5 SEBEP

RALLY TURKEY’İ YERİNDE İZLEMEK İÇİN 5 SEBEP

13 – 16 Eylül arasında Marmaris’te ev sahipliği yapacağımız Rally Turkey’e sadece günler kaldı. İşte, aksiyonu yerinde takip etmeniz için sizi ikna edecek 5 sebep.

Rally Turkey için artık bütün hazırlıklar tamamlandı. 13 – 16 Eylül arasında Marmaris ve çevresinde düzenlenecek olan ve 22 ayrı ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcunun katılacağı organizasyonda WRC’nin en büyük yıldızları tozu dumana katacak.

Yıllar sonra tekrar ev sahipliği yapmaya hazırlandığımız dünya çapındaki bu organizasyon öncesi Rally Turkey’yi yerinde izlemek için 5 geçerli sebep sıraladık.

8 yıl sonra dönüyor

2018 Dünya Ralli Şampiyonası takviminde, Polonya’nın yerine şampiyonaya dahil edilen Rally Turkey, 13 yarıştan oluşan takvimin 10. yarışı olarak 13 – 16 Eylül tarihlerinde Muğla ve çevresinde gerçekleştirilecek. Daha önce 2003 – 2010 yılları arasında Antalya ve İstanbul’da toplam 6 kez Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştık. 8 yıl sonra tekrar dünyanın en büyük otomobil sporları organizasyonlarından birine tanık olmak sadece motorsporları tutkunları için değil, herkes için eşsiz bir deneyim olacaktır.

En büyük ralli yıldızlarını canlı izlemek

WRC’nin dünyada milyonlarca hayranı bulunan pilotları elbette bu organizasyonu eşsiz kılan detayların başında geliyor. Son 5 sezonun şampiyonu ve şu an bu sporun en büyük yıldızı olan Sebastien Ogier de dahil olmak üzere, Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville, Elfyn Evans ve daha nice WRC yıldızını Marmaris’te canlı izleyebilirsiniz.

Yazı bitirmek için en iyi fırsat

Organizasyonun Marmaris ve çevresinde düzenlendiğini söylemiştik değil mi? Bu aynı zamanda bir tatil fırsatına da dönüşebilir. Marmaris’in dünyaca ünlü plajlarını övmeye gerek yok. Eğer bu yazın sonuna bir tatil sıkıştırmak, bunu da WRC aksiyonu ile süslemek isterseniz de adresiniz yine ve kesinlikle Rally Turkey olmalı.

Şampiyonluk yarışında neler olacağını gözünle gör

Bu sene WRC’de daha önceki sezonlarda görülmemiş bir şampiyonluk yarışı yaşanıyor. 5 yıl sonra ilk kez Sebastien Ogier’nin dominasyonunu kırabilecek olan bir pilot var: Thierry Neuville. Marmaris’te zorlu, teknik ve görkemli etaplar, farklı zemin şartlarıyla birleşecek ve Thierry Neuville ile bu sezon zamanının azaldığını bilen Sebastien Ogier arasındaki rekabete şahit olmak ekstra bir izleme heyecanı yaratacak.

Eğlence hayatını da unutmayın!

Organizasyonda sadece aksiyon yok elbette. Rallinin düzenlendiği günlerin akşamında birbirinden ünlü sanatçı ve gruplar da sahnede olacak. Sıla, Mabel Matiz, Duman, Teoman ve Kenan Doğulu gibi isimler dört gün boyunca Marmaris’te aksiyondan sonra eğlenceli bir gece geçirmek isteyenleri bekleyecek.

Top