BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > OTT TÄNAK RALLY TURKEY’DE ZAFERE ULAŞTI

OTT TÄNAK RALLY TURKEY’DE ZAFERE ULAŞTI

8 yıl sonra ev sahipliği yaptığımız ilk WRC yarışı olan Rally Turkey’i Estonyalı pilot Ott Tänak kazandı.

Ralley Turkey bugün koşulan 4 etabın ardından tamamlandı.

13 saniyelik bir avantajla güne başlayan Ott Tänak gün boyunca hızını ve istikrarını korurken, dün yaşadığı kazanın ardından bugün yarışa geri dönen Thierry Neuville ise 14. etap olan Marmaris 1’in en hızlı pilotuydu.

15. etapta ise dünün şanssızlık yaşayan bir diğer ismi Sebastien Ogier sahneye çıktı ve etabı 6 dakika 22 saniyeyle en önde tamamlayarak genel klasmanda 12. sıraya geldi. Genel klasman liderliğinde ise Ott Tanak 17. 6 saniyelik bir farkla daha da rahatladı.

Ogier 16. etap olan Gökçe etabında da hızını korudu ve etabı ilk sıada bitirmeyi başardı. Bu sonuçla Ogier kendini Power Stage öncesi ilk 10’un içine atmayı başardı. Ott Tanak ise 16. etap sonrası liderlik yarışında Latvala’nın 19.7 saniye önündeydi.

Günün son etabı olan Power Stage’de ise Thierry Neuville 4.59.5 saniyelik derecesi ile etabın en hızlı pilotu oldu. Hemen ardında ise şampiyonluk yarışındaki rakibi Sebastien Ogier vardı.

Bu sonuçlarla Toyota’dan Ott Tanak, Rally Turkey’i takım arkadaşı Jari-Matti Latvala’nın 22.3 saniye önünde kazanmayı başardı. Takım olarak unutamayacakları bir yarış geçiren ikilinin hemen ardında ise Hyundai’den Hayden Paddon Marmaris’te podyumu tamamlayan pilot oldu. Sebastien Ogier ise iddialı gelip şanssızlıklar yaşadığı Rally Turkey’i son gün gösterdiği performansla onuncu sırada tamamladı.

Ott Tanak Rally Turkey ile birlikte Finlandiya ve Almanya’nın ardından bu sezon üst üste üçüncü kez kazanarak hat-trick yapmış oldu. WRC’de bir sonraki yarış 4-7 Ekim arasında Galler’de koşulacak.

Top