You are here
Home > MOTORSPORT > KAYSERİ’DE DRİFTE İLGİ BÜYÜKTÜ

KAYSERİ’DE DRİFTE İLGİ BÜYÜKTÜ

Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen 2018 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası  üçüncü yarışı, Kayseri’de Kadir Has Stadyumu otopark alanında gerçekleştirildi.

PWR Balata ana sponsorluğunda Spor Toto, RedBull.com, Power FM ve Motul tarafından desteklenen organizasyon, yerli ve yabancı sporcuların birbirinden güçlü otomobilleri ile bol dumanlı, kapı kapıya mücadelelerine sahne oldu. 3.000 kadar seyirci katılımıyla gerçekleşen yarışta pilotların eşleşmelerdeki performansları izleyenler için adrenalin dolu görsel bir şölen yaşattı.

29 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamada günün birincisi 93 puan ile KKTC’den katılan İbrahim Yücebaş olurken, ikinci Levent Enön ve üçüncüsü ise Ertuğrul Makina oldu. 30 Eylül Pazar günü antrenman turları sonrasında, 3. ayağın kazananını belirleyecek eşleşmeler saat 13:30’da başlayarak oldukça çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Seyirciler de adeta nefeslerini tutarak heyecanla takip ettiği yarışma da final eşleşmesinde karşı karşıya gelen Kemal Özhaseki ile Volkan Arısoy arasındaki mücadeleyi kazanarak birincilik kupasını kaldıran isim Özhaseki oldu. Volkan Arısoy’un ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise Doruk Engin oldu.

Şanslı izleyicilerin drift araçlarının sağ koltuklarında bu heyecana ortak olduğu etkinlik sonunda dereceye giren Kemal Özhaseki kupasını annesi Şerife Özhaseki, Volkan Arısoy’a Eskişehir Otomobil Sporları Başkanı Nevzat Aslan ve Doruk Engin’e de Erciyes Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Kenan Büyükbahçeci takdim ettiler.

Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası dördüncü yarışı, 10-11 Kasım tarihlerinde yine Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından gerçekleştirilecek.

Top