You are here
Home > MOTORSPORT > BAJA TROIA TURKEY ÇANAKKALE’DE START ALIYOR

BAJA TROIA TURKEY ÇANAKKALE’DE START ALIYOR

5 organizatör ülkenin katıldığı 6 ayaklık Uluslararası bir offroad yarış serisi olan East European Tout Terrain Series’in 5. ayağı olan Baja Troia Turkey, 04-07 Ekim tarihlerinde Çanakkale ve çevresinde organize ediliyor. İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından ilk kez 2017 yılında Türkiye’ye getirilen yine Çanakkale’de düzenlenen organizasyonda, ralli kategorisinde 37 ve motosiklet kategorisinde de 33 olmak üzere 70 araç start alacak.

4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerin hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını katedeceği 4 günlük yarışta, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den ekiplerin yanı sıra ülkemizden de offroad ve motosiklet branşının önde gelen isimleri katılıyor.

Yarışın etapları geçen seneki yarışla aynı bölgede, değişik parkurlar halinde planlandı. Seremonik Start Çanakkale merkezinde Truva atının önünden verilecek. Prolog etabı ve seyirci özel etapları Çanakkale Kipa yanında hazırlanan özel parkurda koşulacak. Özel Etaplar, merkezden yaklaşık 30 km mesafede yer alan orman ve köy yollarında koşulacak. Her bir etabın ortalama uzunluğu 100 km. Toplam etap uzunluğu 815,75 km. olan yarış Perşembe akşamı koşulacak Prolog ve toplam 10 etaptan oluşuyor.

Seyirci etabı/Prolog etabı ise 7 km. uzunluğunda hazırlandı. Projektörler altında gece koşulacak etaplar görselliği arttırma amacı ile, araçların ikişer ikişer, yan yana start alıp, ortada bir köprü geçişi ile birbirine bağlanan ikiz parkurlarda yarışması esasına göre hazırlandı. Motosikletler ise dörtlü olarak start alacaklar.

[youtube]https://youtu.be/UTY4j_7FZTg[/youtube]

Top