You are here
Home > WORLD > WRC > SEBASTIEN LOEB, CITROËN C3 WRC İLE İSPANYA’DA ETAPLARA GERİ DÖNÜYOR

SEBASTIEN LOEB, CITROËN C3 WRC İLE İSPANYA’DA ETAPLARA GERİ DÖNÜYOR

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, 25-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan İspanya Rallisi’ne hazır. Dokuz kez WRC şampiyonu olan Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi de bu rallide Citroën’i temsil edecek.

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın on birinci ayağı olan Galler Rallisi’nin ardından sıra İspanya Rallisi’nde. İspanya’nın benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili hem asfalt hem de toprak etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar.

İspanya Rallisi’nde Citroën Total Abu Dhabi WRT adına Craig Breen – Scott Martin, Khalid Al Qassimi – Chris Patterson ekiplerinin dışında dokuz kez WRC şampiyonu olan Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi de start alacak.

Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi için İspanya Rallisi’nin ayrı bir önemi bulunuyor. Kariyerleri boyunca İspanya Rallisi’ni 8 kez kazanan (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012) Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi kırılması zor bir rekoru ellerinde tutuyor.

Bu sezon başında başlayan ve her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroën serisinin İspanya Rallisi için hazırlanan videosu da yayınlanmaya başladı. Videoda Citroën pilotu Sébastien Loeb yarış hakkında temel bilgileri veriyor. Hazırlanan videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Yarış ile ilgili bilinmesi gerekenler
• 18 etaptan oluşan yarışın özel etap uzunluğu 331.58 km.
• Yarışta ekipleri ve otomobilleri asfalt ve topraktan oluşan etap zeminleri zorlayacak.
• Citroën bu ralliyi 10 kez kazanmayı başardı.

Top