BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > WRC > KRIS MEEKE 2019 SEZONUNDA YENİ CO-PİLOTLA YARIŞACAK

KRIS MEEKE 2019 SEZONUNDA YENİ CO-PİLOTLA YARIŞACAK

Geçtiğimiz sezon ortasında Citroen’deki başarısız performansı nedeniyle takımdan gönderilen Kris Meeke, sezonun bitmesine kısa bir süre kala Toyota ile anlaştığını ve 2019 sezonunda Yaris WRC’nin direksiyonunda olacağını açıkladı. Kris Meeke’i Toyota takımına gönderen Citroen ise Toyota’nın parlayan yıldızı Esepekka Lappi’yi Ogier’nin takım arkadaşı olarak C3 WRC’nin direksiyonuna oturttu.

Ancak Kris Meeke bugün yaptığı açıklamada yeni takımda yeni bir co-pilotla yarışacağını duyurdu. İngiliz pilot 11 yıldır birlikte yarıştığı co-pilotu Pual Nagle ile yollarını ayırdı ve 2019’da geçen sezon Haydon Paddon’ın yardımcı sürücülüğünü yapan Sebastien Marshall ile yarışacağını açıkladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 4 yıldır yarışan Sebastian Marshall, WRC mücadelesine ilk kez Kevin Abbring ile başlamış ve Abbring’in ardından Haydon Paddon ile kısıtlı programla şampiyonada mücadele etmişti.

2005 bu yana co-pilotluk yapan 1988 doğum Sebastian Marshall, 2010 yılında JWRC’de Harry Hunt ile Fiesta R2 ile yarışmış ve Dünya Ralli Şampiyonası yarışlarında mücadeleye başlamıştı. Marshall daha sonra Avustralyalı kadın pilot Molly Taylor ile uzun süre birlikte yarışmıştı.

 

Top