You are here
Home > MOTORSPORT > LOEB 2019’DA HYUNDAI’DE ANCAK PADDON BELİRSİZ

LOEB 2019’DA HYUNDAI’DE ANCAK PADDON BELİRSİZ

Uzun zamandır devam eden dedikodular, dün Sebastien Loeb’ten gelen açıklamayla neredeyse netlik kazanmıştı ancak bugün Hyundai Motorsport’tan yapılan resmi açıklama ile Fransız pilotun 2019’da Koreli üretici Hyundai adına 2019’da Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edeceği kesinleşti.

Merak edilen konular; Loeb’ün kaç yarışa katılacağı ve takımın diğer pilotlarının durumuydu özellikle Hayden Paddon’ın geleceği en çok konuşulan konu oldu.

Hyundai’den yapılan resmi açıklamada; Sebastien Loeb – Daniel Elena ikilisinin yeni sezonda 6 yarışa katılacağı ve kalan 8 yarışa bu yıl 1 yıllık kontrat yenileyen Dani Sordo’nun devam edeceği duyuruldu. Sordo’nun co-pilotluğunu her zamanki gibi Carlos Del Barrio yapacak. Loeb sezona Monte Carlo’da başlarken, İspanyol pilot Sordo da Meksika’da direksiyona geçecek.Thierry Neuville ve Andreas Mikkelsen’in kontratları halen devam ediyor.

Ancak Hayden Paddon’ın durumu belirsizliğini koruyor. Hyundai’nin Avustralya ve Yeni Zelanda otomotiv pazarı için çok etkili bir silahı olan Paddon aynı zamanda her iki ülkede motorsporları ve ralli için sportif çalışmalar yapıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Hyundai Motorsport Takım Direktörü Michel Nandan, “Haydon ile görüşmelerimiz devam ediyor. 2019’da neler yapacağımızı çok yakında göreceğiz. Kendisinin yeteneklerine inanıyoruz” dedi.

Top