You are here
Home > MOTORSPORT > İMOK’TAN TRAFİK GÜVENLİ SÜRÜŞ SEMİNERİ

İMOK’TAN TRAFİK GÜVENLİ SÜRÜŞ SEMİNERİ

İzmir Motorsporları ve Otomobil Kulübü İMOK tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesi, “Neden Güvenli Sürüş, Nedir bu Otomobil Sporları” söyleşisi 17 Aralık 2018 günü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde, öğretim görevlileri ve öğrencilerin yüksek bir katılımcı ile gerçektirildi.

İMOK üyelerinden Moderatör Hakan Akman yönetiminde ve yönetim kurulu üyeleri Orçun Nural, Haldun Karakoç, Süleyman Terzioğlu ve Erkan Yanıkoğlu ile yapılan söyleşide, öğrencilere yol ve trafik güvenliği konularında temel bilgiler verilip, gençlerin trafik kültürü konusunda, doğru bilinçlenmesi sağlamaya yönelik yapılan barkovizyon sunumuyla, trafik ve otomobil ile ilgili doğru bilinen yanlışlar anlatılırken, risklerin tanınması ve kaçınılması gibi temel konular ele alınarak, araç dinamikleri ve otomobile hakimiyet konularında farkındalık çalışması yapıldı.

Otomobil sporlarına adım atmak isteyen gençlerin için yarış otomobillerinin güvenliği, normal araçlardan farklılıkları, hazırlanan resim ve videolar ile paylaşılırken, tırmanma ve ralli branşları başta olmak üzere tanımı yapılarak, motorsporları içinde nerede, nasıl ve hangi eğitimleri alarak (gözetmenlik, pilot, co-pilot) vb. gibi yer alabilecekleri konular anlatıldı.

Sunumun sonundaki soru cevap bölümünde doğru cevabı veren öğrenciler Pirelli’nin şapka hediyelerine ulaşırken, ayrıca yapılan çekiliş ile de iki öğrenciye yarış öncesi antremanı olarak, co-pilotluk deneyim fırsatı sunuldu. Topluluk söyleşi sonrası kampüs içine getirilen Honda Type-R ralli aracını da inceleme fırsatı buldu.

Ülkemizdeki trafik kazalarının oluşmasını önlemeye karşı yapılan farkındalık çalışması ile hedef kitlesini özel kolejler ve yüksek öğretim kurumları olarak belirleyen İMOK, 2019 yılında da İzmir ve yakın çevresindeki okullarda çalışmalarına devam edecek.

 

 

Top