You are here
Home > MOTORSPORT > AYHANCAN’DAN YENİ SEZONA HIZLI GİRİŞ

AYHANCAN’DAN YENİ SEZONA HIZLI GİRİŞ

2018 Porsche Carrera Cup France ve Porsche GT3 Cup Challenge Benelux‘te şampiyonluğuna ulaşmayı başaran 21 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, kariyerindeki bir sonraki adımı atmaya hazır…

Son 2 sezonda gösterdiği etkileyici performansın ardından birçok takım ve otoritelerin dikkatini çeken temsilcimiz, bu sezon T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve TOSFED desteğinde Pierre Martinet takımı adına Porsche Mobil 1 Supercup‘ta Türkiye logoları yer alan Porsche 911 GT3 R ile mücadele edecek. 1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen şampiyona, Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olmasıyla dikkat çekiyor.

Salih Yoluç ile birlikte 2018 yılında ilk kez düzenlenen FIA GT Uluslar Kupası’nı kazanarak Türk motorsporları tarihindeki bu büyük başarıya imza atan genç sporcumuz, 16 Nisan günü sezon öncesi resmi testi için Catalunya’da yer alan Circuit de Barcelonapistine çıktı. Yeni takımı, yeni otomobili ve bu sezon yarışacağı rakipleriyle ilk buluşmasında, ilk test seansında tüm rakiplerini geride bırakarak en iyi zamanın sahibi oldu.

10-12 Mayıs tarihlerinde Barcelona pistine çıkacak olan temsilcimize yeni sezonda bu zorlu serüveninde başarılar diliyoruz.

Top