You are here
Home > MOTORSPORT > GT4 AVRUPA SERİSİ MONZA’DA BAŞLIYOR

GT4 AVRUPA SERİSİ MONZA’DA BAŞLIYOR

Borusan Otomotiv Motorsport’un 11 yıla 16 şampiyonluk sığdıran tecrübeli pilotları, 12-14 Nisan tarihlerinde Monza’da GT4 Avrupa Serisi’nde 2019 sezonunun ilk yarışına çıkıyor.

Milli sporcular Levent Kocabıyık, Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay ile yeni sezonda Türkiye’yi yurtdışında temsil etmek üzere Avrupa’nın en zorlu serilerinden biri olarak bilinen GT4 Avrupa Serisi’nde 11 farklı markaya ait 23 takım, 37 otomobil ve 19 farklı milletten 74 pilot ile mücadele etmeye hazırlanıyor.

2006 yılından bu yana SRO Motorsports Group tarafından, FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) onaylı olarak organize edilen GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek takım olan Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’nın efsanevi Monza Pisti’nde gerçekleşecek olan ilk ayak yarışlarına podyum hedefliyor.

Bu yarış öncesinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde BMW M4 GT4’ün son testlerini de gerçekleştirme fırsatı bulan BOM pilotları Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay da otomobilin performansından son derece memnun olduklarını ifade ettiler. Yapılan test turlarında incelenen datalar ışığında otomobilin bazı ayarlarında son düzeltmeleri gerçekleştiren teknik ekip, ‘yeni sezona hazırız’ mesajı verdi.

Top