You are here
Home > MOTORSPORT > 2019 APEX MASTERS TÜRKİYE DRİFT ŞAMPİYONASI İSTANBUL’DA BAŞLIYOR

2019 APEX MASTERS TÜRKİYE DRİFT ŞAMPİYONASI İSTANBUL’DA BAŞLIYOR

2019 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın ilk yarışı Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından 28 Nisan Pazar günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek. PWR Balata, RedBull.com, Motul, Spor Toto ve Power FM katkıları ile düzenlenecek organizasyon her zaman olduğu gibi heyecan dolu anlara sahne olacak.

27 Nisan Cumartesi günü yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak olan sezonun ilk drift yarışı, aynı gün gerçekleştirilecek olan antrenman ve sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarının sonunda pazar günü ikili eşleşmelerle mücadele edecek olan “en iyi 16” belirlenecek.

Yerli ve yabancı sporcuların, motor güçleri 700 beygire kadar ulaşan otomobillerle kapı kapıya mücadelesi, 28 Nisan Pazar günü saat 10:00’da antrenman turları ile başlayacak ve 12:00’deki pilot tanıtım ve imza seansıyla devam edecek. Saat 13:00’ten ititbaren ikili eşleşmelerde birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak olan pilotlar, izleyenlere de adrenalin dolu nefes kesen anlar yaşatacaklar.

Aynı gün Apex Masters instagram hesabından düzenlenecek olan Drift Taksi çekilişi ile, şanslı izleyiciler yarış araçlarının sağ koltuğunda drift heyecanını yaşayabilecekler.

Top