You are here
Home > TURKEY > Mahalli > BORNOVA’DA ŞEHİTLER ANISINA TIRMANDILAR

BORNOVA’DA ŞEHİTLER ANISINA TIRMANDILAR

Kısa adı İMOK olan İzmir Motorsporları ve Otomobil Kulübü tarafından organize edilen Bornova Tırmanma Yarışı, 21 Nisan Pazar günü 19 sporcunun katılımıyla Bornova Garnizon Şehitliği’nden Kayadibi Mahallesi’ne çıkan 5,2 kilomtrelik asfalt parkurda gerçekleştirildi.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne destek vermek amacıyla düzenlenen anlamlı yarış öncesi şehit yakınları, sporcular ve  izleyicilerin bulunduğu bir grup, Garnizon Şehitliği’nde anma ve saygı törenine katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı tören sonrası yarışın startı verildi.

Düzenlenen törende konuşma yapan İMOK Başkanı Erkan Yanıkoğlu, “Bu işe gönül veren bizler, sadece yarış heyecanı ve motor sporu tutkunu olarak katılmadık. Her daim hayata karşı duyarlı bir yaklaşım içinde olduk. Bizler büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde dediği gibi, bastığımız yerleri toprak deyip geçmiyor, uğrunda kan döken can veren şehitlerimizi unutturmuyor, kendimizi şehit oğlu, şehit kardeşi, şehit yakını hissediyoruz. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı sunuyorum. Ruhları şad olsun” dedi. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın da bu anlamlı etkinliği düzenleyen İMOK’a teşekkürlerini iletti.

3 çıkış üzerinden gerçekleştirilen yarış sonunda Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Taner Oruç, Kategori 2’de Honda Civic Type-R EP3 ile İzmir’den Alper Akgün ve Kategori 3’te de Renault Clio II Sport ile İzmir’den Ayhan Germirli birincilikleri paylaşan isimler oldular. Ayrıca Germirli, 03:27.465’lik zamanıyla günün en iyi çıkışını yaparak İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın’ın takdim ettiği özel ödülün sahibi oldu.

Top