BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > NEUVILLE ÜSTÜ ÜSTE İKİNCİ ZAFERİNE ARJANTİN’DE ULAŞTI

NEUVILLE ÜSTÜ ÜSTE İKİNCİ ZAFERİNE ARJANTİN’DE ULAŞTI

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı olan Arjantin Rallisi’ni Red Bull sporcusu Thierry Neuville kazandı. Bu sonuçla Belçikalı pilot, üst üste ikinci galibiyetine erişip pilotlar sıralamasındaki liderliğini pekiştirdi.

Motor sporlarının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı Arjantin’de gerçekleştirildi. 18 etaplık yarışı 3 saat 20 dakika 54.6 saniyede tamamlayan Red Bull sporcusu Thierry Neuville, üst üste ikinci zaferine erişti. Böylece Belçikalı pilot, sürücüler sıralamasında liderliğini sağlamlaştırdı. İkinci sırayı 48.3 saniye geriden gelen bir takım arkadaşı Andreas Mikkelsen alırken bir diğer Red Bull sporcusu Sebastien Ogier ise 1 dakika 4.8 saniye gerisinde üçüncü sırayı elde etti.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk beş yarışı geride kaldığında Thierry Neuville 110 puanla sürücüler sıralamasında liderliğini korudu. Bir diğer Red Bull sporcusu Ogier 100 puanla ikinci basamakta yer alırken Ott Tanak ise 82 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

12-15 Eylül’de Marmaris’te

Red Bull TV’den de takip edilebilen Dünya Ralli Şampiyonası’nın altıncı yarışı 10-12 Mayıs’ta Şili’de düzenlenecek.

Bu yıl 14 yarıştan oluşan Dünya Ralli Şampiyonası, 12-15 Eylül’de Türkiye’ye de uğrayacak ve motor sporları tutkunlarına Marmaris’te unutulmaz anlar yaşatacak. 2019 Dünya Ralli Şampiyonası, 17 Kasım’da Avustralya’daki yarışla son bulacak.

Top