You are here
Home > MOTORSPORT > AYHANCAN’IN SIRADAKİ HEDEFİ SUPER CUP

AYHANCAN’IN SIRADAKİ HEDEFİ SUPER CUP

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları katkılarıyla yarışan milli sporcu Ayhancan Güven, 03-04 Mayıs tarihlerinde Porsche Carrera Cup Fransa serisi 2. ayak yarışları için Belçika’nın Spa-Francorchamps pistindeydi.

Cuma günü koşulan ilk yarışı 34 rakibi arasından sıyrılıp kazanarak büyük bir avantaj elde eden temsilcimiz, Cumartesi günü koşulan ikinci yarışta ise şanssızdı. Yarışa ikinci sırada başlayan Güven, lider durumdaki rakibine yaptığı atak sırasında yaşadığı temas sonucu spin atarak 26.sıraya geriledi. Kalan turlarda 11.sıraya kadar yükselmeyi başaran temsilcimiz, şampiyonada 1 puan farkla ikinciliğe geriledi.

Ayhancan 10-12 Mayıs tarihlerinde Porsche Mobil 1 Super Cup ilk ayağı olan Barcelona yarışına çıkacak. Geçtiğimiz ay gerçekleşen resmi antrenmanlarda bu pistte en hızlı tur zamanını kaydeden Güven, 4.655 km uzunluğunda 16 viraja sahip  Barcelona-Catalunya Pisti’nden başarılı sonuçlarla ayrılmayı hedefliyor. 1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen şampiyona, Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olmasıyla dikkat çekiyor.

Yaklaşık 140.000 kişinin izleyeceği mücadelede genç sporcumuza başarılar diliyoruz.

Top