You are here
Home > MOTORSPORT > BURAYA GELİP, BURAYI KOKLAYIP HEP BİRLİKTE AYNI HEYECANA ORTAK OLMALIYIZ

BURAYA GELİP, BURAYI KOKLAYIP HEP BİRLİKTE AYNI HEYECANA ORTAK OLMALIYIZ

Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın ilk yarışı 28 Nisan Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Yarışa Ukrayna’dan katılan Red Bull sporcusu Alexander Grinchuk kendi bilinmeyenlerini anlattı.

Drift kariyerinize nasıl başlamaya karar verdiniz?
13 sene önce Need for Speed gibi yarış oyunlarına bayılıyordum. Tam o zamanlarda Hızlı ve Öfkeli film serisinden Tokyo Drift vizyona girmişti. Filmi izler izlemez o kadar etkilendim ki hemen kendime gidip bir Nissan 350z aldım, sonrası adım adım gelişti ve bugün profesyonel bir drift sporcusu olarak buradayım.

Drifti üç kelimeyle açıklaman gerekirse hangi üç kelimeyi seçersin?
Drifti birçok kelimeyle açıklayabiliriz ama üç kelime seçmem gerekirse bu ‘O süper eğlenceli’ olur. Çünkü beni driftten daha çok eğlendirebilen bir şey ile henüz tanışmadım.

Kariyerinde en çok zorlandığın yarış hangisiydi?
Geçen sene Soçi’deki yarış kesinlikle benim için çok zordu. Çünkü aracımın motor gücü yarıştaki diğer araçlara göre daha zayıftı. Ben de kendimi yarışa hazır hissetmiyordum ama yarışa 34 araç katıldı ve sadece 15 araç zarar görmeden yarışı tamamlayabildi. Bunlardan birisi olduğum için mutluyum.

Kariyerinizde bir dönüm noktası var mı?
Kariyerimdeki dönüm noktası kesinlikle Red Bull ile tanışmaktı. Red Bull ile çalışmak birçok kapıyı ve birçok projeyi önünüze seriyor. Kariyerim Red Bull’dan sonra hep yukarı doğru ilerledi.

Daha önce hiç Türkiye’ye gelmiş miydiniz?
Bunu söylemekten utanıyorum çünkü kariyerimin ilk 6 senesinde hiç Türkiye’ye gelmemiştim ama son 3-4 senedir Türkiye ikinci evim haline geldi. Burada çok sıcakkanlı bir toplum var, hiçbir zaman kendimi evimden uzak hissetmedim. Zaten çok uzakta yaşamıyorum Karadeniz’in diğer ucundaki Odesa şehrindeyim.

Türk hayranlarına bir mesajın var mı?
Onları sahalara çağırıyorum. Bu heyecanı youtube veya Instagram’dan yaşamamalılar. Buraya gelip burayı koklayıp hep birlikte aynı heyecana ortak olmalıyız.

Red Bul Car Park Drift hakkında neler düşünüyorsun?
Red Bull Car Park Drift diğer drift turnuvalarından biraz farklı, daha çok estetiklik ve şovun ön planda olduğu bir turnuva. Drift hakkında hiçbir şey bilmeyen biri bile gelip Red Bull Car Park Drift izlerken kendisinden geçebilir. Herkesi önce 28 Temmuz’da Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali’ne sonrasında da 1 Eylül’de ülke şampiyonlarının Dünya Şampiyonu olmak için yarışacağı Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’ni izlemeye davet ediyorum.

Top