BURADASINIZ
Anasayfa > MOTORSPORLARI > ERT ESOK RALLY’DE İLK GÜN SONA ERDİ

ERT ESOK RALLY’DE İLK GÜN SONA ERDİ

2019 Avrupa Ralli Kupası‘na dahil Uluslararası ESOK Rally’nin 4 etaptan oluşan ilk günü Castrol Team Türkiye adına Ford Fiesta R5 ile yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin liderliği ile sonuçlandı.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından 59 araç ve 118 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen rallinin ilk gününde ikinci sırada BC Vision Motorsport takımından son iki yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova-Vedat Bostancı yer alırken, üçüncülük yine aynı takımdan Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez ekibinin oldu.

Yarışa Bulgaristan’dan katılan Yordan Atasanov-Yanaki Yanakiev Mitsubishi Lancer EVO IX ile ERT2 klasmanında ilk sırada yer alırken, Castrol Team Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı Ford Fiesta R2T ile ERT3 birincisi olarak ilk günü tamamlayan ekip oldular.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da üçüncü yarışı olan rallinin ikinci günü için 15 Haziran Cumartesi sabahı saat 10.00’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, bu kez Kozkayı’daki Nejat Banaz ve Sakarılıca’daki Zafer Vatansever etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 16:30’dan itibaren Espark AVM‘deki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

Pos/N Drivers Class Car/Team Time/Pen Total Diff/Diff
1  MURAT BOSTANCI RC2 Ford Fiesta R5 00:39:21.0 00:39:21.0
 ONUR VATANSEVER 2 CASTROL FORD TEAM TURKIYE
2  BURAK ÇUKUROVA RC2 Skoda Fabia R5 00:39:52.0 00:39:52.0 00:31.0
 VEDAT BOSTANCI 2 BC VISION MOTORSPORT 00:31.0
3  DENİZ FAHRİ RC2 Skoda Fabia R5 00:40:09.2 00:40:09.2 00:48.2
 BAHADIR GÜCENMEZ 2 BC VISION MOTORSPORT 00:17.2
4  MIROSLAV ANGELOV RC2 Skoda Fabia R5 00:40:38.5 00:40:38.5 01:17.5
 GEORGI GADZHEV MEGAPORT RACING 00:29.3
5  YORDAN ATANASOV RC2 Mitsubishi Lancer Evo IX 00:41:23.4 00:41:23.4 02:02.4
 YANAKI YANAKIEV APT RACING 00:44.9
6  UĞUR SOYLU RC2 Mitsubishi Lancer Evo IX 00:42:38.0 00:42:38.0 03:17.0
 MEHMET KÖLEOĞLU 2 UGUR SOYLU 01:14.6
7  ÜMİT CAN ÖZDEMİR RC4 Ford Fiesta R2T 00:42:43.5 00:42:43.5 03:22.5
 BATUHAN MEMİŞYAZICI 4 CASTROL FORD TEAM TURKIYE 00:05.5
8  FATİH KARA RC3 Fiat Egea 1.4 t-jet 00:43:16.3 00:43:16.3 03:55.3
 BİLGE AYAN 3 FIAT MOTORSPORLARI 00:32.8
9  ALİ TÜRKKAN RC3 Fiat Egea 1.4 t-jet 00:43:35.4 00:43:35.4 04:14.4
 ONUR ASLAN 3 ALI TURKKAN 00:19.1
10  BORA MANYERA RC2 Skoda Fabia R5 00:44:03.0 00:44:03.0 04:42.0
 CEM ÇERKEZ 2 BC VISION MOTORSPORT 00:27.6
Top