You are here
Home > TURKEY > Mahalli > PAMUKKALE İLK RALLİYE HAZIRLANIYOR

PAMUKKALE İLK RALLİYE HAZIRLANIYOR

Dünya’ da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş Pamukkale, bu kez Ege Otomobil Sporları Kulübü’nün Pamukkale Belediyesi’ nin destekleriyle organize edeceği Pamukkale Rallisi’ne ev sahipliği yapacak.

Pamukkale –  Karahayıt bölgesinde koşulacak ralli, ilk kez kullanılacak yaklaşık 58 kilometrelik toprak zeminli özel etaplarda gerçekleştirilecek. Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği karbeyazı travertenleri, büyüleyici Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti ile ünlü bölgede gerçekleşecek Pamukkale Rallisi izleyicilere, yarışmacılara tam bir festival havası yaşatacak.

31 Ağustos Cumartesi günü Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak birbirinden güçlü otomobiller, Akvadi Parkı bölgesinde yapılacak asfalt seyirci özel etabında mücadeleye başlayacak. Daha sonra Pamukkale travertenleri yanındaki otopark alanında koşulacak olan toprak seyirci özel etabı ise heyecanı doruğa taşıyacak. Rekabet 01 Eylül Pazar günü Pamukkale Haytabey mevkiinde koşulacak özel etaplar ile devam edecek. Dereceye giren sporcular, gün sonunda Pamukkale Koca Çukur Parkı önündeki doğa harikası travertenler manzarası eşliğinde ödüllerine kavuşacaklar.

Ralli Pilotlarının tatlı rekabetine tanık olacak ralli, aynı zamanda bağışta bulunmak isteyenlerle DMD (Duchenne Musküler Distrofi) Aileleri Derneği’ne de mücadelelerinde destek olmayı hedefleyecek.

Pamukkale Rallisi’ne ait merak edilen tüm detaylar çok yakında paylaşılacak, gelişmeleri Pamukkale Belediyesi ve Ege Otomobil Sporları Kulübü internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Top