You are here
Home > TURKEY > ARB > SKYCODE İKİ EKİPLE PAMUKKALE RALLİSİ’NDE

SKYCODE İKİ EKİPLE PAMUKKALE RALLİSİ’NDE

Ege Otomobil Sporları Kulübü’ nün organize edeceği, Pamukkale Belediyesi’ nin destekleriyle gerçekleşecek olan Pamukkale Rallisi 31 Ağustos – 1 Eylül Tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Dünya’ da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş Pamukkale bu kez Pamukkale Rallisi’ne ev sahipliği yapacak. Pamukkale –  Karahayıt bölgelerinde yer alan toprak zemin parkurlarda yapılacak Pamukkale Rallisi, ilk defa kullanılacak yaklaşık 58 kilometrelik toprak özel etap parkurlarda gerçekleştirilecek.

Skycode endüstriyel kodlama sistemleri desteğiyle yarışa katılacak olan iki ekip ise başarı için start alacak. Özgür Karabağ – Onurcan Şirin ikilisi Ford Fiesta Ralli otomobilleri ile Kategori 2’de start alacaklar. Uzun süredir parkurlardan uzak kalan Karabağ, yoğun bir hazırlık sürecinden sonra yarışta eski co pilotu Onurcan Şirin ile başarı arayacak.

Skycode’nin desteklediği diğer ekip ise halihazırda bu seneki bazı yarışlarda desteklediği Kemal Çetinkaya – Ünsal Deniz ikilisi. Fiat Palio Otomobilleriyle Kategori 1’de birincilik hedefiyle start alacak olan ekip, normalde bu tip kaygan zeminli yarışlara alışık oslada uzun süredir bu tip bir yarışta start almamıştı.

Rekabet 01 Eylül Pazar günü Pamukkale Haytabey mevkiinde koşulacak Özel Etaplar ile devam edecek. Gün sonunda kupalar Pamukkale Koca Çukur Parkı önündeki doğa harikası travertenler manzarası eşliğinde sahiplerini bulacak.

Ralli Pilotlarının tatlı rekabetine tanık olacak ralli, aynı zamanda bağışta bulunmak isteyenlerle DMD (Duchenne Musküler Distrofi) Aileleri Derneğine de mücadelelerinde destek olmayı hedefleyecek.

Top