You are here
Home > MOTORBIKE > TOPRAK RAZGATLIOĞLU PORTEKİZ’DE ZAFER ARIYOR

TOPRAK RAZGATLIOĞLU PORTEKİZ’DE ZAFER ARIYOR

Türk motosikletinin en önemli temsilcilerinden biri olan Toprak Razgatlıoğlu, 2019 Dünya Superbike Şampiyonası’nın 10. durak noktası olan Portekiz’de piste çıkıyor. İlk kez Türk adını kullanan bir takımla yarışan Red Bull sporcusu Razgatlıoğlu, Turkish Puccetti Racing Team’le Portekiz’de ilk zaferini hedefliyor.

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet sporcularından biri olan Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda (WorldSBK) 10. durakta piste çıkıyor. 7-8 Eylül tarihlerinde Portekiz’de Algarve Uluslararası Pisti’nde TSİ 16.00’da koşulacak yarışlarda Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, bu sezonun kendisi adına ilk birinciliğini arayacak.

‘İlk Türk takımına ilk birincilik yakışır’

Superbike’daki son 9 yarışın 6’sında podyum gören Razgatlıoğlu “Yükselen bir grafiğimiz var. Artık bu performansımızı milli marşımızla süslemek için elimizden geleni yapacağız. Türk adını taşıyan takımımızla ilk sezonumuzda bu birincilik bize çok yakışır. Umarım istediğimiz sonuca Portekiz’de ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

World SBK arenasında ilk kez Türk adını kullanan bir takımla mücadele eden Razgatlıoğlu, geride kalan 9 durak noktası sonunda elde ettiği 191 puanla pilotlar sıralamasında 6. basamakta yer alıyor.

Top