You are here
Home > MOTORSPORT > WRC TÜRKİYE RALLİSİ’NDE ZAFER SEBASTIEN OGIER’İN OLDU

WRC TÜRKİYE RALLİSİ’NDE ZAFER SEBASTIEN OGIER’İN OLDU

Türkiye akaryakıt sektörünün yenilikçi ve dinamik markası GO’nun da sponsorları arasında olduğu Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) Türkiye ayağı Rally Turkey’i, Fransız Pilot Sebastien Ogier kazandı.

İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Dünyanın en hızlı ralli sürücülerini Marmaris’te buluşturan bu güçlü etkinliğe katkı vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin 2019 yılındaki en büyük spor organizasyonu tamamlandı. Türkiye’nin köklü enerji markası İpragaz çatısı altındaki en genç ve dinamik markası GO’nun da sponsorları arasında olduğu, 2019 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11’inci ayağı Türkiye Rallisi sona erdi.

Muhteşem Marmaris manzaraları eşliğinde dünyanın dört bir yanında 155 ülkede canlı olarak yayınlanan ve sezonun en zorlu yarışlarından biri olarak gösterilen Türkiye Rallisi’nde, dünya sıralamasının en tepesinde bulunan pilotlar kıyasıya mücadele etti. Toplam 22 ülkeden 54 otomobil ile 108 sporcunun katıldığı organizasyonda ekipler 17 özel etapta mücadele etti.

Fransız pilot Sebastien Ogier, takım arkadaşının 34 saniye önünde zafere ulaştı. Ogier böylece bu sene 3. zaferini kazanmış oldu. Esapekka Lappi’nin ralliyi ikinci sırada tamamlamasıyla Citroen Ralli Takımı, Türkiye’den ilk iki sırayı alarak ayrılmış oldu. Hyundai takımından Andreas Mikkelsen ise Türkiye’den üçüncü ayrılmayı başardı.

Türkiye Rallisi sonunda Tanak, 210 puanla şampiyonada liderliğini korurken Ogier 193 puanla 2’nci sıraya yükseldi. Neuville ise 180 puanla 3’üncü sıraya düştü.

WRC Türkiye Rallisi kapsamında gerçekleştirilen 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5’inci yarışını ise Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı kazandı. Bora Manyera-Cem Çerkez ekibinin ikinci olduğu ulusal klasmanda Murat Bostancı-Onur Vatansever ise üçüncü oldu.

WRC Türkiye Rallisi’nin büyük bir başarıyla tamamlandığını vurgulayan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Akaryakıt sektörünün en genç ve dinamik markası GO ile, Türkiye’nin tanıtımına ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan küresel çapta bir organizasyonun içinde olmaktan çok memnunuz” diye konuştu.
GO standı çok hareketliydi

Dört gün boyunca tam bir festival havasında geçen Türkiye Rallisi’nde GO standı da çok hareketliydi. Ralli izlemeye gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği GO standında düzenlenen çarkıfelek oyununda özel sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Türkiye Rallisi’nde ilk 3:
1. Sebastien Ogier, Fransa
2. Esapekka Lappi, Finlandiya
3. Andreas Mikkelsen, Norveç

Top