You are here
Home > MOTORSPORT > AYHANCAN GÜVEN PİSTLERDE RED BULL’LA KANATLANACAK

AYHANCAN GÜVEN PİSTLERDE RED BULL’LA KANATLANACAK

72 ülkede, 128 ayrı disiplinde, 750’den fazla sporcunun hayallerine kanatlanmasını sağlayan Red Bull ailesinin yeni üyesi Türkiye’nin en başarılı genç motor sporları pilotlarından biri olarak gösterilen Ayhancan Güven oldu. Geçen sezon Porsche Mobil 1 Supercup’ta elde ettiği başarıyla Porsche’nin ‘2020 Genç Sürücüsü’ unvanına layık görülen Güven, artık mücadelesine Red Bull sporcusu olarak devam edecek.

Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi motor sporları pilotlarından Ayhancan Güven, Red Bull ailesine katıldı. 2018 ve 2019 yıllarında üst üste iki kez Porsche Carrera Cup Fransa’yı kazanan, 21 yaşındaki pilot, bundan sonra pistlerde Red Bull sporcusu olarak yarışacak. Geçen seneki başarısıyla Porsche’nin ‘2020 Genç Sürücüsü Programı’na seçilen Ayhancan Güven, gelecek sezonda da hem Porsche Mobil 1 Supercup’ta şampiyonluk mücadelesi verecek hem de Porsche Carrera Cup Fransa’da üst üste üçüncü galibiyetini kovalayacak.

‘Hayalim gerçek oldu’

Red Bull sporcusu olmanın kendisi için bir hayal olduğunu dile getiren Ayhancan Güven “Motor sporları dışında da çok fazla spor izliyorum. Neredeyse her izlediğim sporda en az birkaç Red Bull sporcusu zirveye oynuyor. Bu da ‘Red Bull sporcusu’ unvanının ne kadar değerli olduğunun kanıtı. Red Bull sporcusu olmak benim de hayalimdi. Ve bu hayalim gerçekleşti. Motor sporlarında çok önemli Red Bull sporcuları olduğunu biliyorum. Onlarla aynı ailede yer almak benim için çok özel bir duygu” diye konuştu.

Top