You are here
Home > MOTORSPORT > HONDA PİLOTU MAX VERSTAPPEN AVUSTURYA’YA DAMGASINI VURDU

HONDA PİLOTU MAX VERSTAPPEN AVUSTURYA’YA DAMGASINI VURDU

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın dokuzuncu yarışı Avusturya Grand Prix’sini Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. Avusturya’daki bir önceki yarış ile aynı Red Bull Pisti’nde gerçekleştirilen sezonun dokuzuncu ayağını kazanan Max Verstappen, bu sezonki beşinci zaferine imza attı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu yarışı olan Avusturya Grand Prix’i, bir önceki yarış ile aynı olarak Avusturya’nın Spielberg kentindeki Red Bull Pisti’nde gerçekleşti. Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, ilk sıradan başladığı yarışın tamamını önde götürerek aynı pistte üst üste ikinci kez kazandı. Yarışın sonucunda Verstappen, bu sezonki beşinci zaferine imza attı. Pilotların heyecanlı mücadelelerinin ardından; diğer Red Bull Racing Honda pilotu Meksikalı Sergio Perez aldığı 10 saniye zaman cezasına rağmen yarışı 6’ncı sırada tamamlarken; Scuderia Alpha Tauri Honda takımının Fransız pilotu Pierre Gasly ise 9’uncu sırada yarışı tamamlayarak puanlar kazanmayı başardı. Böylece Red Bull Racing Honda pilotları, Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki son beş yarışı kazanma başarısını gösterdi.

Sezonun dokuzuncu yarışı, bir önceki yarış ile aynı yerde 4 bin 318 metrelik Red Bull Pisti’nde 71 tur üzerinden gerçekleştirildi. Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen, peş peşe üçüncü kez kazandığı birincilik ile pilotlar sıralamasında puanını 182’e yükselterek şampiyonluk mücadelesinde yerini sağlamlaştırdı.

Top