You are here
Home > MOTORSPORT > F1 AMERİKA’DA HONDA PİLOTU MAX VERSTAPPEN KAZANDI

F1 AMERİKA’DA HONDA PİLOTU MAX VERSTAPPEN KAZANDI

Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın on yedinci yarışı Amerika Grand Prix’sini kazandı. Sezonun iddialı şampiyon adayı Verstappen, sezonun son altı yarışı kalırken; sekizinci galibiyetini elde ederek ilk dünya şampiyonluğuna bir adım daha yaklaştı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun on yedinci yarışı olan Amerika Grand Prix’i gerçekleşti. Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, bu sezondaki sekizinci galibiyetini elde etmeyi başarırken; ilk sırada başladığı heyecanlı yarışta kazandığı birincilik ile şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Sezonun bitmesine altı yarış kalırken; diğer Red Bull Racing Honda pilotu Meksikalı Sergio Perez yarışı 3’üncü sırada tamamlamayı başardı. Scuderia Alpha Tauri Honda takımının çaylak Japon pilotu Yuki Tsunoda 9’uncu sırada yarışı tamamlayarak takımlarına önemli puanlar kazandırdı.

Sezonun on yedinci yarışı, Amerika’nın Teksas eyaletinin başkenti Austin’deki 5 bin 513 metrelik uzunluğundaki Amerika Pisti’nde 56 tur üzerinden gerçekleştirildi. Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen, bu sezonki sekizinci zaferi ile pilotlar sıralamasında 287,5 puana yükselterek ilk dünya şampiyonluğuna bir adım daha yaklaştı.

Top