You are here
Home > MOTORSPORT > TRANSANATOLIA 2022 YILI YARIŞ TAKVİMİ BELLİ OLDU

TRANSANATOLIA 2022 YILI YARIŞ TAKVİMİ BELLİ OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle düzenlenen TransAnatolia Rally Raid, 20-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Hatay’dan Eskişehir’e koşulacak.

TransAnatolia 12.Yılında Efsane Parkuruyla Hatay’dan Start Alıyor

TransAnatolia Rally Raid 12.yılında Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Hatay’dan start alacak. Hatay, Türkiye’nin Ortadoğu’ya, Ortadoğu’nun da Akdeniz’den dünyaya açılan kapısı. Binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olan Hatay aynı zamanda 2017 yılında Unesco’nun “Dünya Gastronomi Şehirleri” arasında yer aldı. TransAnatolia bu yıl yarış severlere tarihi, kültürel, doğal güzellikler eşliğinde aynı zamanda bu yıl leziz bir deneyim yaşatacak.

TransAnatolia’da yarışseverler 16 ili görme imkanı bulacak

TransAnatolia’nın 2022 yılındaki yarış rotasında toplam 16 il sınırından geçilecek olup, yarışçılar toplam 2.600 km için kıyasıya mücadele edecekler. Yarışta sporcular Hatay’dan start alındıktan sonra sırasıyla, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara il sınırlarından geçerek Eskişehir’de finish’i görecekler.

Top